Po ACME, LS Models nebo Roco, mám k dnešnímu promo článku další novinku pro rok 2010. Jedná se o spací vozy WLABm a WLAB zařaditele SZD resp. RZD. Tillig pro letošní rok (2010) byl celkem štědrý pro domácí měřítko H0. V této souvislosti uvedl i modifikované varianty osobních vozů mnoha Evropských dopravců.

Dávno není pravidlem, že vše, co jezdí na železnici, musí být vyloženě zelené, černé, nebo ve zcela odpornějších barevných kombinacích! Ta doba je konečně pryč, unifikace „vojenské“ zelené pomalu v tomto odvětví vymírá…

Modely spacích vozů jsou celkem aktuálním tématem. Tillig se v tomto ohledu snaží zaplnit trh svým modelovým pojetím reálií od skutečnosti. Srovnejme např. nedávno prezentované vozy ACME a LS Models či Roco. Právě vozy WLABmee Ruských železnic od LS Models, jsou špičkou na trhu osobních vozů, více čtěte zde: LS Models: Lůžkové vozy WLABmee RZD 1:87

01

Ale zpět k modelu WLAB. Model je zasazen do V. provozní epochy. Je postaven na podvozcích typu Y. Toto schéma laku se začalo objevovat až po velké „revoluční“ transformaci u RZD několik let pod rozpadu Sovětského svazu. Kombinace tmavěmodré a pálené červené se stříbrem na střeše, je celkem jasným znakem RZD v železniční síti EU. Mimo vyjímek, dnes tyto vozy nejezdí na vlacích přes Polsko do Německa, zde jsou nasazovány modernizované vozy, viz. ACME a LS Models v této kategorii.

02

Tento typ vozu je nasazován na méně prestižní spoje, jedním z nich, je právě i spoj Moskva – Praha. Tyto vozy se dále objevují ve státech bývalé Jugoslávie, zajíždějí také s vlaky do Turecka nebo Číny.

Model nese označení 62 2063-80 233-7. Obchodní artikl u firmy Tillig: 74752. Cena: od 53,- € do 58,- €

Mnou pořízený model: 51.50,- € v Mnichově!

03


Další letošní novinkou (včetně vkusných záclonek v oknech) je model vozu WLABm 52 20 70-80 364-1. Model je vystaven ale do IV. provozní epochy svého zařaditele, tedy SZD – před transformací na RZD. I tento vůz se hojně objevoval na spojích Moskva – Minsk – Praha – Cheb, případně v Polsku a bývalých státech Jugoslávie až po Bulharsko a Ankaru.

10

U firmy Tillig hledejte pod artiklem 74485. Cena: 53,- €. Mnou zakopený model: 55,- € v Mnichově.

Nemůžeme zde porovnávat kvalitu, třídu provedení laku, potisk nebo cenu s modely producentů ACME a LS Models. Je sice příjemné, chtít kvalitu, ovšem v porovnání s modely Piko, Tillig nebo Roco (pseudomodely) v třídě ČD nebo ČSD, nelze nic hodnoti. Jednoduše, modely Tillig jsou v případě osobních vozů celkem ucházející, rozhodně o něco lepší, než-li modely Roco stejných proporcí.

11

12

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments