CENZURA PO TURECKU | Velký hněv v současné době směřuje z Bruselu na čelní představitele v Turecku. Turecká vláda stále více zasahuje do svobodných a nezávislých informačních kanálů cenzurou. Turecko je i součástí společné Unie, a jeho kroky budí v centrální části Evropy značné pobouření nad cenzurou. Opozice a oponenti Erdoganovi vlády využívají veškeré dostupné komunikační kanály pro pravdivé informování obyvatel Turecka.

Mimo populární videoplatformy Vimeo, postihla cenzura i sociální sítě Facebook nebo video portál YouTube. Turecko se tak řadí za státy s nejvíce aplikovanou cenzurou na své obyvatele jako je Čína, Kuba nebo Severní Korea. Cenzura začíná být zřetelným fenoménem i v novodobé historii Ruska.

V současné době jsou veškeré přístupy na populární platformu Vimeo soudně znemožněny. Stejný soudní tribunál pod taktovkou Erdoganovi vlády omezoval i portál YouTube. Portál Vimeo se tak prostřednictvím svých stránek Turecku všeobecně omlouval.

Islámská vláda chce v budoucnu získat větší kontrolu internetu než tomu je nyní. Lze tak očekávat řadu omezujících zákonů s přísnými tresty za opoziční a protistátní činnost. Celou záležitostí by se měl nejspíš zabývat i Brusel, protože Turecko je i jeho součástí, a není proto možné, aby člen Unie prosazoval na své obyvatele tak restriktivní kroky v podobě cenzury svobodných médií a tištěných periodik.

Platforma Vimeo je součástí IAC Interactive Corp. Provozovatel internetových platforem které zahrnuje mj. cestovní portály, jako je TripAdvisor, Expedia a Hotels.com. Na rozdíl od YouTube, Vimeo se zaměřuje především na soukromá videa bez reklam v placené i komerční verzi.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments