V Olomouci se nakazil koronavirem lékař urgentního oddělení, do karantény musí personál i pacienti

0

V Olomouckém kraji je 21 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru. Na twitteru to v sobotu uvedl olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO). Podle serveru iDnes.cz koronavirem onemocněl i lékař urgentního oddělení Fakultní nemocnice (FN) v Olomouci. Do karantény musí jeho pacienti i personál.

Lékař se před týdnem vrátil z Řecka. „Testy vyšly pozitivně a děláme standardní opatření, čili izolujeme personál i pacienty, kteří byli v kontaktu a půjdou do karantény,“ řekl serveru ředitel nemocnice Roman Havlík.

V pátek bylo v kraji sedm potvrzených případů, v sobotu hygienici zatím informovali o dalších dvou. „Dnes od rána zasedá krizový štáb Olomouckého kraje. Přijali jsme řadu nových důležitých opatření,“ uvedl hejtman na twitteru.

V olomoucké fakultní nemocnici začala fungovat laboratoř na testování vzorků na přítomnost infekce koronavirem, původně měla začít testovat až v pondělí, vzhledem k aktuální situaci tak učinila dříve. Mluvčí FN Olomouc Adam Fritscher v sobotu řekl, že jde zatím jen o omezený počet testování, a to pouze pro potřeby nemocnice a olomoucké hygienické stanice. „Není to ani pro ostatní poskytovatele zdravotní péče. Plný náběh bude až od pondělí,“ uvedl mluvčí.

Nemocnice již dříve uvedla, že služba bude v případě volné kapacity za poplatek dostupná i veřejnosti. Podle mluvčího se podmínky pro samoplátce specifikují, cena ještě stanovena není. Není však jisté, zda bude služba dostupná již od pondělí, přednost budou mít vždy akutní případy. Laboratoř FN Olomouc zvládne denně zpracovat zhruba stovku vzorků.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments