Kvůli namrzlým trolejím nejezdí v Praze větší část tramvajových linek. Jde hlavně o Hloubětín, Nusle, Holešovice a Strašnice. Pražský dopravní podnik tam nasazuje náhradní autobusovou dopravu. Pražská primátorka Adriana Krnáčová z hnutí ANO svolala kvůli ledovce krizový štáb.

Je nasazeno přibližně 20 autobusů náhradní autobusové dopravy. Netroufáme si nějak odhadovat, jak dlouho ta situace ještě může trvat,“ říká mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Dopravní podnik v autobusové divizi nemá tak velké rezervy, aby mohl nahradit ve všech částech města tramvaje. Městská doprava v Praze, patří mezi tu největší z celé republiky, rezervních autobusů má dopravce kolem 150.

NEJEDOU TRAMVAJE NAPŘÍKLAD V NUSLÍCH, HLOUBĚTÍNĚ, HOLEŠOVICÍCH, STRAŠNICÍCH, PETŘINÁCH ČI SPOŘILOVĚ

Nejezdí většina tramvajových linek. Především na okraji Prahy, kde dochází k největšímu namrzání trolejí. Velké problémy jsou také na železnici, kde je zrušena většina vlaků v Praze a okolí. Ty, co ještě nedojely do svých konečných stanic, mají velké zpoždění..

Velké komplikace v pražské MHD se čekají i v úterý ráno. „Pokud se alespoň částečně podaří tramvajím vyjet z vozoven, nějaký částečný provoz by mohl být zachován. Pokud bude možné na elektrifikovaných tratích železnice nahradit elektrické lokomotivy motorovými, vyjedou náhradní spoje. Pokud jich ale nebude dostatek, je nutné očekávat výrazné omezení na elektrifikovaných tratích v Praze a okolí,“ uvedl Drápal a dodal:

Kvůli námraze na trolejích kolabovala hromadná doprava také v Brně a dalších městech. Namrzlé troleje zpozdily i desítky vlaků hlavně na střední Moravě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments