SRBSKO | Srbsko svírá do kleští sníh a sněhové vánice. Na řadě míst dosahují sněhové návěje až 4 metry do výšky. Srbské železnice proto nejdříve odpoledne zastavují provoz na hlavních mezinárodních tratích. Nejvíce zasaženy sněhovými návěji jsou úseky tratě kolem města Subotica na hranici s Maďarskem.

Omezení v dopravě platí jak pro vnitrostátní a mezinárodní dopravu, tak i pro všechny nákladní vlaky. Přímé spoje z Budapešti, Timisoary v Rumunsku, ale také ze Sofie v Bulharsku – jsou zcela odřeknuty, případně tam kde trať je ještě sjízdná, jsou dle možností dopravce mezinárodní vlaky ukončeny v posledních stanicích na území Srbska.

Nejvíce mezinárodních vlaků spojuje Srbsko s Maďarskem a se Záhřebem v Chorvatsku. Zastavený provoz je na hranici mezi oběma státy už od dopoledních hodin.

V Srbsku navíc na tratích uvázlo 5 mezinárodních vlaků mířících z Bělehradu do Timisoary a Budapešti. Další dva vlaky jsou na jihu země, kdy jeden najel do sněhových návějí těsně za hranicí Srbska v Bulharsku – vlak mířil do Sofie a Burgasu. A jeden vlak najel do polomů se sněhem u města Niš v Srbsku.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1896-v-srbsku-vyhlasen-stav-nouze-i-na-zeleznici-stovky-lidi-uvizlo-v-zavatych-vlacich{/qrcodegenerator}

V pohotovosti je armáda a veškerá technika, která má zajistit vyproštění stovek citujících v právě zmíněných mezinárodních vlacích. Do Srbska ze sousedního Chorvatska bylo vysláno na pomoc 6 kapacitních vrtulníků pro přepravy většího počtu osob. Pomoc nabídlo i Rumunsko a Řecko s Maďarskem.

Silný vítr komplikuje v současné době i záchranné práce, na celém území Srbska stále silně sněží.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky zatím žádné informace o ztracených osobách neregistruje. V případě nouze, občané České republiky mají k dispozici Velvyslanectví ČR v Srbsku:

Bulevar kralja Aleksandra 22, 125 108 Beograd

tel.: +381/11/333 6200, Fax: +381/11/323 6448

Konzulární pohotovost (24-hodinová služba pro případ nouze):
+381/63/218-616

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments