S ukončením činnosti mnoha podstatných ale i méně důležitých firem v modelařině, se v poslední dekádě doslova strhla lavina! Po firmě Gützold ze Zwickau, končí i firma VDV modely. Firma s kompletním portfóliem přechází pod firmu Bramos, kterou doposud známe s výrobou nádržkových vozů Raj, případně plošinových Pao a uhláků Fals.

Ukončení činnosti firmy VDV modely Viktora Veselého – je odchod do důchodu a tím i kompletní předání celé výroby do Brandýsa nad Labem. Firma je známa svojí výrobou výsypného vozu Faccs. V plánu, ovšem nepředaného do výroby bylo duo očekávaných nákladních vozů Hadgs a Gags, tedy uzavřené vozy. V druhém případě i pro přepravu zrnin s horním nakládáním. Ve vozech Gags které v dřívějších dobách u ČSD bylo asi nejvíce, a pro absenci jiných vhodných vozidel – bylo hojně přepravováno osivo a potravinářské zrniny.

Realizaci vozů Gags a Hadgs bude nově pod taktovkou firmy Bramos, která by měla tyto mnohými modeláři očekávané novinky dotáhnout do výroby a následného prodeje.

Přejeme panu Veselému hodně zdraví a s díky za jeho působení mezi modeláři, neboť právě tato firma svojí kvalitou předčila ty mnohé ne-kvalitní rádoby výrobce…

Kam dál:

Firma Gützold v likvidaci

BUBI model, aneb jak detail není důležitý

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments