Silný mráz opět působil problémy na železnici. Už ve středu kvůli mrazu v Bohušovicích nad Ohří praskl střední díl jedné z výhybek, takzvaná srdcovka, a vlaky na trase z Prahy do Děčína musejí jezdit po jedné koleji. Oprava se zřejmě protáhne až do neděle. V současnosti jsou problémy i na trati Most – Osek město, kde je kvůli lomu kolejnice odkloněna doprava a vlaky tak nazastavují v Mostě-Kopistech. Oprava by měla trvat až do 18:00.

Ráno poruchy zaviněné mrazem komplikovaly dopravu hlavně v pražském uzlu. Podle informací webu Českých drah a mluvčího Radka Joklíka byly opět problémy například na trase Radotín – Dobřichovice a dál. „Zatím se tam jezdí jednokolejně, ale mohou vznikat zpoždění až 30 minut. Některé osobní vlaky musely být odřeknuty v části trasy,“ uvedl mluvčí kolem sedmé ráno. Ještě před polednem se podařilo problémy odstranit.

Foto: Cestujícím na pražském hlavním nádraží komplikuje odjezdy velká zpoždění

„Velké starosti“ podle něj způsobily lomy kolejí mezi odstavným nádražím Jih (ONJ), a stanici Praha, Vršovice, kudy projíždí v obou směrech soupravy do vozového depa na údržbu a čištění. Soupravy z hlavního nádraží tak jezdí s omezením jižním směrem, případně pak oklikou přes Libeň – Malešice – Zahradní Město – ONJ. „Nemůžeme přistavovat soupravy, předpokládáme, že tam bude zpoždění u vlaků, které vyjíždějí z Prahy,“ řekl ráno Radek Joklík.

Potíže byly i mimo Prahu například na tratích Úvaly – Běchovice ve středních Čechách, Rokycany – Nezvěstice v Plzeňském kraji a Mikulov na Moravě – Valtice nebo Vyškov na Moravě – Luleč v Jihomoravském kraji.

Zdroj: ČTK | Reuters |

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments