Jedná se o produkt firmy RailTop ze švýcarska, v podstatě nejde ani o novinku na trhu – protože ještě v prodeji vlastně ani není. Dnes přinášíme další informace ohledně vývoje – výroby před konečnou distribucí které máme od výrobce.Výrobce vůz prezentuje celkově již asi 2 roky, až nyní se dostává k určitým číslům!

Do výroby jde 5.10.2009. Došlo k více detailním úpravám, bylo vylepšeno či zcela upraveno několik detailů modelu vozu 173.1 WLABmz s motivy UNESCO a konečný výsledek bude prý excelentní!

02

Ovšem zatím není jasné, jak bude model distribuován, výrobce uvažuje oSETu s vozy SBB či ÖBB v soupravě o počtu 2-3 ks. Posléze bylo uvedeno,že model bude samostatně k dispozici již před vánoci 2009 a v lednu2010 v SET provedení s některými vozy ÖBB či SBB, případně v obojíkombinaci železničních správ.

O podobné vozy se v minulostipokoušel Classicmodell, rozhodně se nejedná ale o shodu, v podstatě jdejen o vyhozené peníze, s modelem lze naložit dle uvážení, tedypřepracovat na osobní vůz (jedná se o model Roco), nebo kompletnípřelakování do varianty jiné železniční správy: Recenze: WLABmz Kutná Hora f.Classicmodel. Každopádně již v minulosti anketní hlasování o model CM dává jasněnajevo, že to mnozí moc neřeší, pokud nechci na kolejišti provozovatmodely které nevychází ze své skutečné předlohy, je třeba dodržovaturčitý standard a věrohodnost, jasně, některým to může být asi jedno…

Pokud by RailTop vydal SETové balení, nejspíš by se jednalo o tyto vozy ÖBB, které jsem dříve upravoval pro osvětlení – lampičky na stolech. V souvisejících odkazech jsou další informace ohledně těchto, nebo podobných variant osobních vozů, Jožé Pleční včetně!


2prohledni-fotky dokumentace předlohy, tedy skutečného vozu


Rozhodně se ale necháme překvapit jak RailTop zvládne uvedené termíny,nejednalo by se totiž o nic nového v harmonogramu uvádění modelů dodistribuce, již v minulosti známé anabáze s modely již zmíněného JožéPlečníka. Pakliže se model dostane do prodeje skutečně před vánoci2009, jistě tím firma RT udělá mnohým velkou radost, jelikož vlastnímskoro celou modelovou řadu RailTop vozů SBB, ÖBB a ČD, tak vozy UNESCObudou příjemným doplěním sbírky.

Až budu mít model k dispozici, připravím obsáhlou foto-dokumentaci včetně digitalizace pro osvětlení a přepínání pozičních světel.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments