Stále více populární služba ve využití autovlaku mezi cestami z Čech na Slovensko a opačně, zažívá v poslední době velký zájem hlavně v letních měsících. Mezi Prahou a Popradem resp. Košicemi, lze nyní cestovat až třikrát denně. Služba nabízí i skupinové zvýhodnění pro více osob s jedním vozidlem.

Pro cesty do Popradu a Košic je velký zájem hlavně u Čechů, jezdí ale i Slováci, pracující v Česku. Autovlak mohou využívat ale i motorkáři. Z Prahy do Popradu je to něco přes 600 kilometrů. Večer v Praze auto odbavíte, ráno vstáváte v Popradu odpočatí a s se svým vozidlem k dispozici. Poslední dobou se z této služby stává velký trend.

V minulosti stačilo k jednomu vlaku dávat k dispozici jeden speciální vůz pro přepravu automobilů po železnici. V minulosti již dva. Letos se často používají v letních měsících i tři speciální přepravníky.

Druhou destinací jsou Košice. Z Popradu 100 kilometrů vzdálené, i sem jezdí autovlak z Prahy kde má i svojí konečnou. Cesty autovlakem do Košic se stalo hodně vyhledávanou službou hlavně pro turisty objevující krásy Ukrajiny. V sezoně totiž řada aut z Čech pokračuje právě do této země.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1660-z-prahy-do-popradu-a-kosic-autovlakem-nyni-trikrat-denne{/qrcodegenerator}

Autovlaky na Slovensko přepravují auta do maximální výšky dvou metrů. Přepravní podmínky i aktuální ceník naleznete na webu Českých drah. České dráhy ve spolupráci s ZSSK za rok 2012 přepravilo 24906 cestujících a 13203 automobilů, z toho 464 motocyků.

{snippet 120}

 

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments