Firma Roco představila oficiální trailer konfigurace a zapojení nové centrály Z21. V tomto případě se jedná o tablet, který je snadno konfigurovatelný s příslušným routerem TP-Link. Roco deklaruje veškeré zapojení za snadné a bezproblémové. Ovšem v řadě případů, a v závislosti na použitelném hardware, mohou nastat komplikace s komunikací mezi samotnou centrálou, a jmenovaným zařízení pro ovládání.

Nová centrála Z21 je v prodeji od 1. srpna letošního roku. Zatím ale dle prodejů, neplní předpoklady samotného výrobce. V Česku sice nebylo možné získat vyjádření od několika prodejců, mnozí nové centrály nemají ani vedené v sortimentu. Každopádně centrála je pro mnohé dosti inovátorským řešením od klasického ovladače, případně v kombinaci s připojením celého layoutu do PC.

{snippet 120}

Stále převažuje jádro modelářů, kteří zůstávají u výše jmenovaného DCC řízení, ať již v základní podobě mimo PC, tak i v případné kombinaci. Roco cílilo hlavně novou centrálou na mladší generaci modelářů. Zda se mu to nakonec povede realizovat, bude možné pozorovat už v příštím roce.

 

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments