Bez potřeby zajíždění na programovací kolej kdekoliv v kolejišti, umožňuje nově centrála Z21 přepis adresy pro případ postrku vlaku nebo přípřeže. Programování zvolené lokomotivy může nyní probíhat v libovolném místě celého kolejiště. Takto dříve přepisovat adresaci modelu nebylo možné.

V současné době se používá převážně programovací kolej, což snižuje efektivitu a samotnou náročnost v nutnosti zásahu lidské ruky do celého kolejiště. Pakliže chceme spárovat dva modely do jedné adresy pro případ zmíněné přípřeže nebo postrku, je nutné přepisovat obě adresace modelů zvlášť. Navíc se oba modely musí nacházet na již zmíněné programovací koleji.

Centrála pak přepisuje původní adresy za shodné. Nový systém vyvinutý firmou Roco, umožňuje ponechání původní již zvolené adresy modelu s tím, že v případě postrku/přípřeže se stanovuje pouze režim s hvězdičkou. Centrála Z21 dostala tuto možnost v poslední aktualizaci.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/hobby/digital/1617-z21-umi-konfiguraci-druhe-lokomotivy-pro-priprez{/qrcodegenerator}

V mnoha případech se programovací kolej nachází v samotném depu. Ona kolej navíc může být spárovaná i s více takovými úseky, např. ve skrytých smyčkách a samotných sekcích – kdy takový režim koleje jednoduše přepínáme. Pokud ale chceme k jinému modelu připojit další model, musí se oba nacházet na již zmíněné prog. koleji.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments