RAKOUSKO | Nedávné záplavy které postupně ovlivnily řadu železničních tratí v centrální Evropě, přišla řada na sčítání škod po mohutných záplavách i v Rakousku. Nejvíce tratí a to převážně tranzitních, bylo poškozeno podél Dunaje.

FOTOGRAFIE | ÖBB | TRAŤ: SALZBURG-LINZ

Rakousko je protkáno stovkami malých horských potůčků, z těch se na řadě míst stala nespoutaná řeka. ÖBB se s obnovou mnoha lokálních i hlavních tratí bude potýkat až do letošního podzimu, tedy pokud to počasí umožní.

Je více než pravděpodobné, že se vše opravit do podzimu nestihne, nejvíce postižené tratě záplavami tak bude možné dokončit pro obnovení provozu až na jaře 2014. Nejvíce postiženou lokalitou je okolí města Salzburg. Velké škody napáchala voda převážně na železničním svršku, tedy kolejích a zabezpečovacích technologiích pro jízdu vlaků.

Na mnoha místech vznikla řada podemletých kráterů jako by tam trať nikdy nebyla, reagoval tak mluvčí ÖBB na oficiálních Facebook stránkách společnosti. V soupisu škodných událostí je i několik zatopených lokomotiv elektrické a motorové trakce.

ÖBB ujišťuje své zákazníky v osobní a nákladní dopravě, že udělá maximum aby na hlavních tratích byl obnoven provoz na dvou kolejích ještě toto léto. Další práce na technologiích potřebných pro provoz vlaků chce dopravce dokončit ještě do podzimu letošního roku.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments