Polský poštovní operátor Integer.pl plánuje v Česku do března nainstalovat 100 samoobslužných zásilkových strojů easyPack. S jejich pomocí lze odesílat a přijímat balíky 24 hodin denně. Ještě do konce letošního roku má být zavedeno celkem 30 terminálů.

fotografie | Danmark Post | Varianta červeného provedení v Dánsku

Poštovní automaty řadu let fungují i u našich sousedů v Německu. Zde provozuje svá zařízení jak dominantní Deutsche Post, tak i konkurenční DHL. Ostatně, DHL velice úzce spolipracuje s národí německou poštou. I zde jsou automaty jak ve výdejním režímu, tak v řadě velkých měst existují i automaty pro vložení balíku. Těch je v současné době ale minimul. Lidé i tak chodí s balíkem na hlavní poštu ve svém městě. Deutsche Post ale předpokládá, že v případě vhodně nastavené masivní kampaně pro využívání automatů i pro odesílání balíků, vzroste nárůst tohoto odvětví ročně o více jak 3%.

V balíkomatech easyPack je zabudovaný počítačový terminál s displejem a poštovní schránky, ze kterých si příjemce po zadání kódu od odesílatele může vyzvednout zásilku, nebo jí naopak odeslat. Vedle dostupnosti 24 hodin denně má být výhodou i rychlost obsluhy zákazníka a svoboda ve srovnání s tradiční obsluhou pošty nebo kurýrní firmy.

Integer.pl v následujících měsících zaplní český trh celkem 100 balíkomaty easyPack, které se budou nacházet rozestavěné v blízkosti obchodů s potravinami a na dalších frekventovaných místech 17 největších českých měst.

V současnosti už služba funguje třeba na Slovensku, kde již firma nainstalovala 49 zásilkových strojů v obchodech maloobchodních řetězců Kaufland, Lidl a Tesco. V Polsku, Rusku a na Ukrajině provozuje 600 terminálů.

Integer.pl je největším soukromým poštovním operátorem v Polsku. Společnost je spoluvlastněna fondem PineBridge Investments, sídlícím v USA. V dlouhodobém horizontu plánuje vytvořit síť o 16 000 easyPack terminálech napříč celou Evropou. V nejbližších třech letech chce v tomto regionu investovat více než 300 milionů eur. Integer.pl nyní dodává přístroje easyPack do Saúdské Arábie, Chile, Španělska, Irska, Litvy, Lotyšska, Estonska a na Kypr.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments