V těchto dnech vzniká myšlenka, na obnovení kompletního laku u jedné lokomotivy řady 141 ČSD/ČD do podoby 70 nebo 80 let. Tento jistě záslužný počin není ale levnou záležitostí a proto bude nutná zejména finanční podpora Vás milovníků železnice, šotičů a modelářů. Předem, než budeme konat další kroky vedoucí k realizaci tohoto projektu, hlasujte prosím v následující anketě uvnitř článku!

Při této příležitosti bych vyrobil zcela shodný model bobinky 141 ČSD v počtu 5 ks ve velikosti H0 a daroval největším snaživcům a lidem, kteří se nejvíce zaslouží o dotažení této myšlenky do svého cíle. Jelikož jednu takovou již realizuji pro sebe v DCC, tak by se jednalo každopádně o model s plnou podporou DCC i pro projekt.

10.červenec 2007

Po delší době se opět vracíme k tématu: BOBINA do laku! Celý projekt, respektive jeho zastřešení mimo financí, má pod palcem Qwerty a zde je aktuální dění kolem bobiny 141

Redakce: jelikož původní hlasování ze starého webu Magazínu není již aktuální, uvedeme zde pouze výsledky hlasování jak finanční, tak i anketu o provedení laku, resp. jeho grafické uspořádání.

Jak bylo hlasováno ve finanční anketě: (celkem 408 hlasů)

  • do 500,- Kč (Počet hlasů: 56)
  • do 1.000,- Kč (Počet hlasů: 61)
  • i více jak 1.000,- Kč (Počet hlasů: 137)
  • škoda peněz (Počet hlasů: 154)

Jak bylo hlasováno v anketě o provedení laku: (celkem 532 hlasů)

  • původní tovární (Počet hlasů: 242)
  • unifik vzor 1975 (zelený spodek, krémový vrch) (Počet hlasů: 116)
  • unifik vzor 1975 doplněný o oranžový 30cm výstažný pruh (Počet hlasů: 140)
  • ztráta času (Počet hlasů: 24)
  • Jsem ochoten podpořit vítězný návrh, i když se nebude shodovat se mnou preferovanou variantou nátěru… (Počet hlasů: 10

Qwerty:

Tak vůle ČD tomu napomohla, že lak na 141.018-ku vyřešíme co nejrychleji, neboť EH 009 či 037 letos nehrozí. Osmnáctka stojí na nápravu, tak máme prostor na šachování s ní. Jde o to, že je po vyvazovačce (byť klekla právě na nápravu) a je celkem spolehlivá. Problém je v tom, že nemá udělanou střechu a je trochu chytlá korozí na levé bočnici. Nicméně má smetníky, které potřebujem, okrasnou lištu taky, rámy oken jsou vcelku v pohodě, tak chybět budou snad jen čelní cedule, které jsou jak již asi všichni víte malované flajzy. Do toho by se možná mohl zapojit Unipuls a nějak sehnat případně i původky, ne? Takže domluveno je to předběžně bez smlouvy.

{gallery}470{/gallery}

Ta může být až po sehnání potřebné částky, kterou upřesní Olpas poté, co se v pondělí pojede podívat na stav skříně a vyčíslí mi, za kolik do toho všichni půjdeme. Ještě se tu objevila možnost to nechat nalakovat u DPOV-éčka, ale to vše závisí na konečné ceně, za kterou to bude kdo schopen uděllat a hlavně kapacitně to stihnout, než příjde zima. To vše budu řešit poté, co mi vrchní přednosta sdělí konečné stanovisko O12-ky, zda nám povolí požadované schéma vč. červ./oranž sběračů.

Na nás je tedy pokud možno v co nejkratší době vybrat cca 200.000,- (částku upřesním po pondělku) a snažit se, ať vše klapne. Kdyby volbu vyhrál Olpas, tak někdy v druhém týdnu v srpnu jede z Přerova Lv, tak by tu 018-ku mohl přibrat a na konci srpna by ji dovezl ve funglu. To je lak, ale jak dopadne oprava nápravy nejsem teď schopen říct. Opět upřesním, ale jelikož včera klekla 054 na královák, tak je dost bída o loko a při TS 4 loko není záloha, tak se snad oprava 018 dokončí brzy. Já osobně do toho ten litr dám a myslím si, že každý, kdo na to má a chce se podílet na oživení provozu na Prostějovce, by mohl pustit stejnou částku.

Byť výsledky Bevelovy ankety nebyly nijak moc příznivé, nebylo nic dáno, aproto věřím, že to nyní dáme dohromady. Je to jedna z posledních možností na těchto strojích něco změnit k obrazu našemu a výsledek bude jistě spestřením pro všechny. V případě, že se částka nevybere, projekt budeme muset opustit a zůstane vše při starém. Takže zatím si odkládejte do prasátka a já se po domluvě s Jenou ozvu a upřesníme detaily a podmínky. Stejně tak budeme řešit barevné schéma, ale to jak sem psal upřesníme brzy. Takže sledujte tuto diskusi a držte palce…. Případné dotazy, připomínky, návrhy směřujte sem, ať neodpovídám pouze jednotlivci, ale celé pančavě… Zatím díky za pozornost.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments