MORÁLKA BEZ HRANIC | Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák přechází z jednoho maléru do druhého. V době, kdy jej z Českých drah vyhodil Petr Žaluda pro neodbornost, pracoval současný ministr dopravy v demisi jak pro stát, tak i pro soukromý sektor. S touto alarmující inofrmací dnes přišel portál iDNES.cz

FOTOGRAFIE | ZDENĚK ŽÁK | PRO STÁT I PRO SOUKROMNÍKA..

Jak Vás nedávno informoval i náš portál Firenet.cz o Žákově krocích na Ministerstvu dopravy, veškerá současná tvrzení Zdeňka Žáka jsou podstatně komická. Ve včerejší debatě České televize kanálu ČT24 Žák pronášel latentní argumentace ve smyslu: že zaměstnanec státu musí hájit zájmy sektoru pro který pracuje. Žák nejspíš dnešní konfrontaci od portálu iDNES.cz nebude moci ustát. Celá pondělní diskuze na ČT24 byla ze strany Zdeňka Žáka nezvládnutou až chaotickou. Člověk který razantně prosazuje své názory o službě státu, nakonec pracoval mimo státu i pro již zmíněný soukromý sektor. Tato zjištění se silně protínají ve smyslu o střetu zájmů mezi soukromým a státním sektorem.

Není většího frustrovaného člověka jako je současný ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák. Díky osobnímu konfliktu mezi jeho osobou a tehdejším šéfem drah Petrem Žaludou, skončilo odvolání Žaludy z postu šéfa drah doslova z hodiny na hodinu.

Dle hesla: „odborníci především..“ Realita je ale jiná

Kroky Zdeňka Žáka mohou poškozovat jak národního dopravce České dráhy, tak i nákladního ČD Cargo. Firma Wagon Service pro kterou Žák tehdy pracoval, mu plnou moc pro vyjednávání udělil současný šéf ÖBB Rail Cargo Andreas Zimmer. Ministr dopravy v demisi není zatím za své kroky právně odpovědný. Pokud by se ovšem dostalo k prošetření celé tétou choulostivé stiuace mezi ním a firmou Wagon Service, kdy v té době pracoval zároveň i pro stát a měl v dobré víře hájit zájmy státu, může být trestně odpovědný i z pozice ministra dopravy. Podnět ovšem musí vzejít z orgánů činných v trestním řízení. O dosazování svých známých na důležité posty ve státních firmách hovoří snad za vše. Žák do řady fiirem podléhajících Ministerstvu dopravy, dosazuje lidi bez jakékoliv odborné způsobilosti a výběrových řízení. Celá personální problematika kolem ministra dopravy Žáka, začíná plnit jedno hezké přísloví „ryba smrdí od hlavy“.

Ještě závěrem stojí za připomenutí, že Zdeněk Žák kandiduje v Praze za stranu SPOZ. Obrázek si jistě každý udělá již sám..

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments