Do poměrně bizarní situace se koncem tohoto týdne dostává ministrině financí Alena Schillerová. Ta na nátlak svého šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, musí řešit špatné výpočty slev 75 procent, které požadují dopravci proplácet zpětně od státu. Do hledáčku finanční kontroly tak nejspíš spadne především firma Leo Express.

Dopravce mezi Prahou a Ostravou nabízel jízdenky v hodnotě 1000 resp. 1200 korun v jednom směru, z této sumy pak 75 procent proplácelo právě Ministerstvo dopravy (MD). Podle informací mluvčího firmy Emila Sedlaříka, jde o metodiku výpočtu jízdného schválenou přímo od MD.

Mluvčí Le Express dále uvedl, že zastropování cen bude aplikované zpět na měsíc říjen, nikoliv září. Dopravce tak stále ale nabízel jízdenky mezi Prahou a Ostravou za více jak 1000 korun, pozn. Redakce.

K TÉMATU:

Ministryně několikrát zopakovala, že slevy na jízdné se nezneužívaly plošně a že šlo jen o konkrétní případy, které řeší Finanční správa.

„Nepředpokládáte, že něco takového udělají. Je to skutečně individuální selhání dopravce,“ reagovala Alena Schillerová na otázku, jestli těmto praktikám vláda nenahrála právě tím, že původně neměly slevy na jízdné žádné omezení.

Informaci o financí kontrole jako první přinesl Seznam.cz, kde se uvádí, že ministrině financí požaduje prošetření takto vysokých úhrad od státu. Paradoxně finanční skandály kolem šéfa vládního hnutí ANO ale navadí.

Především nezdaněné dluhopisy, kterými si Andrej Babiš vylepšil rodinný rozpočet, případně zadání pochybných reklamních formátů na farmě Čapí hnízdo, kde pak docházelo ke krácení daně a dalších zákonných plateb. Výčet takového seznamu je téměř nekonečný. Alena Schillerová tak vykoná pouze medvědí službu, tedy pokud dle informací Seznamu, skutečně fiannční konttrolu na Leo Express pošle.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments