České aerolinie (ČSA) dnes obnoví provoz na lince Praha – Kodaň. Linka bude fungovat dvakrát týdně. Dopravce tak bude během zimy provozovat pět vlastních pravidelných linek, další destinace pak bude nabízet na linkách tzv. code-share partnerských aerolinek. Dnes o tom informovaly ČSA v tiskové zprávě. Aerolinky jsou v současnosti v úpadku, provoz však nadále pokračuje.

Linka do Kodaně bude létat vždy ve čtvrtek a v neděli. Spoje budou odlétat z pražského letiště v 17:45 s příletem do Kodaně v 19:05 místního času. Pro zpáteční dopravce počítá s odletem z Kodaně v 19:50 místního času a na Letišti Václava Havla letadlo přistane ve 21:10.

Během zimního letového řádu budou ČSA dál pravidelně létat také do Paříže (denně), Stockholmu (2krát týdně), Moskvy (3krát týdně) a Kyjeva (denně).

Do Kodaně v současnosti pravidelně létají z Prahy další tři dopravci, a to Eurowings, Norwegian a Ryanair.

ČSA silně zasáhly dopady epidemie koronaviru, dopravce musel zrušit velké množství spojů. Kvůli ztrátám už loni propustil kolem 300 pracovníků. V únoru firma oznámila úřadu práce záměr propustit až všech 430 zaměstnanců. ČSA v této souvislosti upozornily na to, že jde o jeden z kroků v připravované reorganizaci, a záměr tak nemusí znamenat propuštění všech. Kvůli krizi se ztenčila flotila letecké společnosti na dvě letadla. Provoz však dále pokračuje.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments