intro-faller

Před časem zveřejněná informace, že legendární Faller dostal status insolvence, je dnes již zažehnána. Modelářský trh by dostal celkem razantní úder, to dnes již nehrozí, proto Faller vstupuje do své nové produkční fáze svých výrobků a plánů. Rodinná tradice bude tedy zachována.

O firmě Faller, resp. problémech s platební neschopností píšeme v článku Legendární Faller opravdu končí?. V téže době také na internetu bylo k vidění mnoho negativních prognoz ze strany zákazníků a i vedení firmy. Firmě patří i celkem rozsáhlé portfolio značky Pola, ta se zaměřuje na výrobu civilních a drážních staveb pro zahradní modelovou železnici, čímž by v případě ukončení těchto dvou obchodních značek, dostal trh s tímto zaměřením dvojnásobnou ránu.

Během posledních sedmi měsíců se podařilo konkurznímu správci Dr. Volkeru Grubeovi, vyjednat s ředitelem Horstem Neidhardem podmínky a omezení, která povedou k oživení a znovuzavedení plnohodnotné stability na trhu s vlastním výrobním programem. Rehabilitace firmy se povedla v širším spektru, Faller tedy zůstává i nadále naší součástí, zejména pak jeho vysoce kvalitní modely staveb pro domácí měřítka – ale i ta venkovní, tedy zahradní…

Značka Faller dostala i motivační a pozitivní náboj na proběhnuvších veletrzích v Karlsruhe a v Dortmundu, což vede k velkému optimismu a stabilitě uvnitř firmy. Počátkem června/2010 chce firma otevřít velké prezentační středisko svých výrobků o celkové rozloze 300m2

Společnost byla založena v roce 1946 v malém městečku Swarzwald. Zde je nyní vývoj, plánování a nákup materiálů pro výrobu. Proto nejspíš všem modelářům spadne velký kámen ze srdce, že značka, tradice, kvalita i cena – jsou pro následující roky a desetiletí zachovány!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments