DOSTAVBA D1 | Druhý pokus na vypsání výběrového řízení na stavbu dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou chystá Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). První tendr zastavil loni v listopadu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), podle kterého ŘSD nestanovilo dostatečně dlouhou lhůtu pro získání potřebných oprávnění, které po uchazečích požadovalo.

{snippet 200}Odhadovaná cena stavby asi 14kilometrového úseku má být opět zhruba pět miliard korun bez DPH. „Podrobné zadávací podmínky zatím ale nejsou k dispozici,“ uvedla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Není tak dosud jasné, jakým způsobem se ředitelství vypořádá s připomínkou antimonopolního úřadu. Stavba jednoho z posledních úseků dálnice D1, která má spojit Prahu, Brno a Ostravu, je ve skluzu.

Původní zakázku vypsalo ředitelství v květnu 2012 s tím, že celá stavba včetně tří mimoúrovňových křižovatek a dálničního odpočívadla v každém směru by měla být hotová do poloviny roku 2015. Aktuální optimistický scénář předpokládá nejbližší možný termín uvedení komunikace do provozu v září 2017.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1941-dostavba-d1-u-prerova-projde-tendrem-stat-chce-kvalitu-za-zapadni-ceny{/qrcodegenerator}

V Česku na celé D1 vedoucí v délce 377 kilometrů z Prahy přes Brno a Ostravu do Polska chybí dobudovat jen u Přerova úsek Říkovice – Lipník nad Bečvou. Úsek mezi Přerovem a Lipníkem je částí nedokončené trasy. Zatímco moravská větev dálnice D1 teprve čeká na dokončení, nejstarší trasa dálnice mezi Prahou a Brnem se v současnosti modernizuje.

 ČT24 | ČTK

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments