Cestujících na pražských vlakových linkách  stále přibývá. Letos jejich nárust bude dle odhadů nejspíš ještě o něco větši. Dopravní podnik v Praze chystá navíc velké škrty spojů ve své síti MHD. Tento fakt může přinést i mnoho cestujících do vlaků tzv. pražského „eSka“.

Začínat se zajímat, kde je nejbližší vlakové nádraží a jaké linky tudy jezdí, bude zanedlouho nezbytné. Radní plánují škrty v pražské veřejné dopravě, omezit se maji i autobusové spoje jezdící podél železnice. A právě cestující z autobusů to na některých místech  přinutí přestoupit na vlak. Řada lidí už ale takto cestuje. Nové statistiky dokazují, že od roku 2006 roste počet cestujících, kteří využívají  vlaky jezdící v systému pražské integrované dopravy.

Loni převezly během pracovního dnes v průměru přes 96000 lidí. V roce 2010 se denní průměr pohyboval kolem 88000 cestující veřejnosti. „Je to výrazné zvýšení, které odpovídá celorepublikovému trendu.“ vyhodnotil čísla Radej Joklík z Českých drah. Důvody jsou podle něj dva: jednak lidé více zvažují, čím pojedou vzhledem k rostoucím cenám pohonných hmot, a zásluhu prý má i modernější vozový park.

Příliv cestujících na na železnici v Praze patrně ovlivnily i reorganizace linek městské dopravy. Přestože letošní velké změny jsou zacíleny na souběžně linky s železnicí, někde se již s omezováním začalo. Jedna z oblastí byla také trasa z Újezda nad Lesy do Klánovic. Právě v této lokalitě se autobusová doprava upravila natolik, aby navedla cestující na vlakové spoje jedoucí do centra metropole. Navíc železniční spojení z Klánovic a centra, se řadí časově k těm výhodnějším. Linkou S1 se cestující dostanou na Masarykovo nádraží za 19 min., jízda MHD pak vyjde na 45 min. A takových míst, odkud se vyplatí jet vlakem, je v metropoli více…

Kde se vyplatí jet vlakem:

Linka S1  Masarykovo nádraží – Klánovice
MHD  45 min. vlakem  19 min.
Linka S5  Ruzyně – Masarykovo nádraží
MHD  45 min. vlakem  25 min.
Linka S2  Masarykovo nádraží – Horní Počernice
MHD  30 min. vlakem  16 min.
Linka S6  Řeporyje – Smíchov
MHD  26 min. vlakem  13 min.
Linka S3  Kbely – Hlavní nádraží
MHD  22 min. vlakem  20 min.
Linka S7  Radotín – Hlavní nádraží
MHD  27 min. vlakem  17 min.
Linka S4  Sedlec – Masarykovo nádraží
MHD  36 min. vlakem  13 min.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments