Pražský dopravní podnik (DPP) chystá do léta čtyři výluky provozu metra. Důvodem jsou výměny starých pražců a modernizace zabezpečovacího zařízení. První výluka se uskuteční o víkendu 13. a 14. února mezi stanicemi Ládví a Florenc.

Vyplývá to z přehledu oprav DPP. Podnik bude letos v prvním pololetí také opravovat tramvajové tratě a zahájí stavbu nové smyčky na Zahradním Městě. DPP je největší městskou firmou a provozuje MHD.

První opravy se uskuteční ve stanici metra C Nádraží Holešovice, kde DPP o nadcházejícím víkendu opraví elektrické stavědlo z roku 2002. Oprava zastaví provoz mezi Ládvím a Florencí. Staniční zabezpečovací zařízení zajišťuje bezpečný provoz vlaků v tunelech metra a s jeho využitím řídí zaměstnanci DPP provoz. Vyměněny budou také pražce. Lidé budou muset využít náhradní autobus XC.

Výměna zabezpečovacího zařízení je naplánována o měsíc později na sobotu 13. a neděli 14. března ve stanici metra A Depo Hostivař. Všechny soupravy tak budou končit ve stanici Skalka. Zavedena bude náhradní doprava.

Linku C čekají ještě další dvě výluky. Vlaky nepojedou kvůli vyměněn dřevěných pražců za betonové od 2. do 5. dubna mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavním nádražím. Poslední výlukou je zastavení provozu mezi Ládvím a Letňany 12. a 13. června. Tady bude DPP vyměňovat zabezpečovací zařízení. Lidé budou muset v obou případech využít náhradní autobusovou dopravu.

Výluky a omezení kvůli opravám čekají také na cestující tramvajemi. DPP v současné době opravuje koleje v Chotkově ulici. Poté, co práce dokončí, zahájí 26. února výměnu kolejí a kolejových oblouků v úseku od křižovatky Bělehradské a Jugoslávské ulice po křižovatku Francouzské a Blanické. Podnik opraví také trať v ulicích Na Pankráci a v Táborské v Praze 4 a v květnu v křižovatce U Bulhara v Praze 1 a v červnu na Palackého náměstí v Podskalí.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments