Generální ředitel WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Foto: REUTERS

Epicentrem světové pandemie koronaviru se nyní stala Evropa. V pátek to podle agentury AP prohlásil generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus. Za centrum šíření nákazy byla dosud označována Čína, kde infekce vypukla a kde se nakazilo přes 80 000 lidí, z nichž přes 3000 zemřelo.

„Evropa se nyní stala epicentrem pandemie COVID-19,“ řekl Ghebreyesus o nemoci způsobené koronavirem. „Každý den je hlášeno více případů, než tomu bylo za vrcholu epidemie v Číně,“ uvedl. Poznamenal také, že Evropa hlásí více případů nákazy a úmrtí než všechny ostatní země dohromady s výjimkou Číny.

Ghebreyesus opětovně vyzval všechny státy světa, aby proti šíření koronaviru tvrdě bojovaly. Podle šéfa WHO je nutné nakažené vyhledávat a izolovat a zároveň držet v karanténě osoby, s nimiž se infikovaní dostali do kontaktu.

Ghebreyesus na páteční tiskové konferenci, která byla vedena přes internet, oznámil, že WHO spouští kvůli koronaviru solidární program, do kterého budou moci lidé i organizace věnovat peníze.

Solidární fond poté bude sloužit k financování preventivních a ochranných prostředků, jako jsou roušky, masky či rukavice, ale také k nákupu diagnostických sad nebo ke sponzorování vývoje vakcíny.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments