Italské stavební a realitní společnosti Grandi Stazioni, končí nenaplněný sen o pohádkovém zisku z nájmů komerčních prostor, a to na dobu tří desetiletí. Firmě se nepodařilo splnit závazné termíny pro zhotovení díla, tedy celkové opravy a rekonstrukce celé budovy hlavního nádraží, ale i Fantovy kavárny – na té právě firma nabrala velké zpoždění.

Gtrandi Stazioni přitom na hlavním nádraží v Praze působí již 13 let, za tu dobu se podařilo revitalizovat ceškeré vnitřní prostory jak komerčního charakteru, které firmě přináší desítky milionů měsíčně za pronájem, tak i prostory nutné k odbavování cestujících.

Naopak velkou kritiku snáší na zhotovitele stavby obyvatelé z okolních domů. „Tam z čeho nejsou logicky peníze, firma investice neplánovala, jde tedy o navazující park a okolní exteriéry tzv. nové odbabovací budovy, což je vestibul s metrem a výstupem do parku, který je stále teritoriem narkomanů a drobné kriminality..,“ sdělila pro portál Magzine.cz Martina Kánská, která bydlí hned vedle parku Vrchlického sady.

SŽDC tak na doporučení právníků smlouvu jednozančně neprodlouží, i když se GS chce se správcem objektu dohodnout.

Stížnosti ale firma odmítá, na vše se původně pamatovalo v projektové dokumentaci před započetím realizace revitalizace i nutných staveb a oprav. Na dotaze naší redakce, proč Grandi Stazioni nechce nechat nahlédnout do těchto plánů i média, případně zastuputele městské části Praha 1 a 2, mluvčí neodpověděl.

Pokud tedy GS skutečně díky neprodloužené smliuvě hlavní nádraží bude muset vyklidit, čeká na SŽDC tedy opět zadání zcela nové studie a projektové dokumentace, GS ji předat vlastníku objektu rozhodně neplánuje.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments