Intermodellbau bude na stránkách v česku prezentován asi poprvé, rozhodně stojí za pozornost. Zejména pak fámy či populitsické hodnocení existence firmy Märklín pod kterou spadá TRIX a MINITRIX.

50

Tento veletrh se nesl v dosti pozitivní náladě. Dá se říci, že zde nějaká světová krize nebyla na vystavovatelích, či návštěvnících vůbec znát. Atmosféra perfektní, prezentace na velice slušné úrovni, zajisté pořadatelům velký dík. Opět noční výjezd z Prahy směr Lipsko.. cesta kolem 600 km uběhla velice rychle. Snídaně v bistru u výstaviště za pár EUR byla posilujícím faktorem pro nadcházející láteření v davu.

Halové podmínky jsou celkem příjemné, vzduch zde není tak špatný jako na mnoha jiných veletrzích, zde je dostačující klimatizace, venku kolem 25C! Tlačenice nepřicházela vůbec v úvahu. Větší nápor zájemců byl z pochopytelných důvodů u stánku Märklínu. Ten sice na první pohled budil pozitivní dojem v inovativním provedení, rozhodně ale na dotazy o budoucnosti existence této značky, měl přítomný personál zakázáno podávat jakékoliv informace. O tomto faktu se zmiňujeme v článku Märklín v úpadku…?

Celkem byl velterh obsazen snad mnoha nám známých výrobců železničního aj. modelářství.

31.ročník veletrhu INTERMODELLBAU, který se uskuteční od 22. do 26.dubna 2009 na výstavišti v Dortmundu, se bude konat na největší výstavní ploše ve své historii. Na ploše o velikosti 48.000 m2 se v osmi výstavních halách představí přes 20.000 jednotlivých modelů. K vidění budou letadla, vrtulníky, železniční vozidla, tramvaje, mini-cars, motorky, mini-trucks, parní stroje, horkovzdušné balony, vzducholodě, lodě, čluny, policejní, hasičská a záchranná vozidla, bagry, stavební stroje, kolotoče a mnoho dalšího. Téměř neexistuje originál, jehož model by na veletrhu nebylo možné nalézt.

Hlavními diváckými magnety veletrhu budou letové ukázky modelů, předváděcí bazén pro modely lodí o rozloze 400m2, atraktivní předváděcí plochy pro mini-trucks a funkční modely (např. bagry nebo jeřáby) a závodní dráha pro mini-cars. Vedle nich se představí i několik modelových kolejišť. Speciální novinkou letošního ročníku veletrhu je venkovní předváděcí akce modelů letadel a vrtulníků do 25kg vzletové hmotnosti poháněných elektro-, spalovacími i turbínovými motory, která se uskuteční ve čtvrtek 23.4.2009 na stadionu „Rote Erde“.

Letošního ročníku veletrhu INTERMODELLBAU se zúčastní 450 komerčních vystavovatelů a čtyři celoněmecké modelářské svazy, které se budou prezentovat i vlastními stánky a předváděcími akcemi.

Malý post fotografií – celkem máme kolem 350 fotografií které uvedeme v nějakém stravitelném formátu na stránkách
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments