Server IDOS.cz nabízí nově preference v oblastech hledání požadovaného spojení. Především pak volba dopravce, další nové možnosti pak jsou ve vyhledávání vlakového spojení s vozy pro cestující na vozíku, případně rodiče s dětmi, nebo cestující s kolem.

 

Další důvody v úpravách vedla IDOS stále narůstající konkurenci v osobní dopravě, a stále sílící konkurenci, která nově zasahuje i oblast železnice. Ve formuláři rozšířeného zadání se nově objevuje položka Dopravci. Ta umožňuje jednak upřednostnit vybranou dopravní společnost, nebo naopak potlačit dopravce ve výsledcích vyhledávání. Nově bylo upraveno i stránkování výsledků vyhledávaných uživatelem.

 

IDOS.cz zůstává i nadále jedničkou na pozici vyhledávače spojení, což ostatně potvrdilo i březnové ocenění tohoto serveru na pozici nejlepšího vyhledávače a plánovače cest. IDOS.cz v současnosti vyhledává spojení pro Česko a Slovensko. Dále poskytuje databáze přeshraničních autobusových a vlakových spojení pro Evropu. Vyhledávání je v nyní jak v češtině a angličtině, nově i v němčině. Nabízí také mobilní aplikaci pro Android, který lze používat v jazycích CZ, EN a PL.

Počet přístupů na IDOS.cz láme hranici 66 milionů měsíčně. Server poskytuje plánování trasy i mimo mateřskou zemi, případně evidenci jízdních řádů městské hromadné dopravy v Česku i na Slovensku.

Kam dál?

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments