České dráhy koupí pro Jihomoravský kraj sedm nových jednotek RegioPanter. Uzavřely smlouvu se společností Škoda Vagonka, vítězem jednacího řízení s uveřejněním, na dodání pěti třívozových a dvou dvouvozových nízkopodlažních jednotek. Celková hodnota kontraktu je 942,75 milionů korun.

Vlaky budou uvedeny do provozu do dvou let od podpisu kontraktu, tedy nejpozději do poloviny roku 2015. „Nové elektrické nízkopodlažní jednotky podstatným způsobem zkvalitní cestování na důležité lince z Brna do Blanska, kde z části nahradí čtyřicet let staré pantografy. Noví RegioPanteři budou od poloviny roku 2015 zajišťovat na této lince téměř 50 procent všech regionálních spojů,“ uvádí Ivo Toman, ředitel odboru regionální dopravy ČD.

Podle jeho slov nová vozidla nabídnou výrazně vyšší komfort, cestující jistě uvítají bezbariérovost vlaku, pohodlné sedačky, dostatečný prostor po kočárky, kola a audiovizuální informační systém. Přínosem bude i klimatizace. První vozidla vyzkouší cestující již v létě příštího roku. RegioPanter kromě komfortu zvyšuje zároveň i bezpečnost cestujících. Je totiž jedním z prvních vozidel svého typu, které plní přísné crashové normy TSI.

Pět jednotek bude třívozových a dvě dvouvozové, jedná se o řady 640 a 650, které mohou jezdit na obou proudových systémech, které se používají na území České republiky. Od loňského roku jezdí jednotky RegioPanter například v severních Čechách, na Královéhradecku a Pardubicku, v Olomouckém a Jihočeském kraji.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments