Při výběru kompresorů a stříkacích pistolí, vzniká celkem velký problém pro jejich výběr. Přitom stříkacích pistolí je ještě větší výběr, než v kompresorech samotných. Jedním z mnoha modelářských kompresorů, je Soft-Air SA-46 italské firmy SINTEC s.a.s.

Profesionálně zpracované kompresory se vyznačující snadnou obsluhou a údržbou, mimořádně tichým chodem a vysokou spolehlivostí za bezkonkurenčně nejnižší ceny kompresorů podobné kategorie v ČR. Sofistikovaná regulace výstupního tlaku uspokojí i nejnáročnější uživatele. Výstupní tlak lze regulovat plynule od 0 do 8 atm (bar).Regulátor je opatřen spolehlivou aretací. Výstupní vzduch je dvoustupňově filtrován – vzdušná vlhkost kondenzuje v expanzní nádobě a poté je vzduch vyčištěn ve filtru regulátoru tlaku. Obě nádoby lze snadno a jednoduše odkalit. Údržba kompresoru sestává pouze z odkalování nádob a kontroly stavu oleje.

Pro modeláře jsou dodávany dva modely těchto kompresorů:

SA-46
Soft-Air Váha: 16 kg
Výkon: 24 l/min.
Obsah nádoby: 4 l
Regulovatelný výstupní tlak: 0 – 8 atm, bar.
Automatické zapínání a vypínání tlakovým spínačem
Provozní napětí: 230 V / 140 W

SA-98
Váha: 19 kg
Výkon: 30 l/min.
Obsah nádoby: 9 l
Regulovatelný výstupní tlak: 0 – 8 atm, bar.
Automatické zapínání a vypínání tlakovým spínačem
Provozní napětí: 230 V / 200 W

Přepravní krabiceKompresor bez odkládací misky, možno vidět filtr v sáčku a plnící otvor olejeMontáž filtru sání - sejmout těsnící čepičkuMontáž filtru sáníFiltr sáníManometr a regulátor tlaku vzduchuPOZOR!!! Nesundavat těsnící teflonovou pásku ze závitu manometru!Montáž manometru na regulátor tlaku vzduchu - dotahovat s citemMontáž rychlospojkyPřipojení hadicePřipojená hadice s rychlospojkouČištění odkalovací nádobkyRegulace výstupního tlaku - tahem odjistitRegulace otáčenímZajištění regulace výstupního tlaku26Naplnění kompresoru olejem - sejmout těsnící čepičkuPlnění kompresoru olejem36Vypouštění kondenzátu ze vzduchojemu

Varianty sestav a příslušenství spolu s cenami jsou uvedeny v tabulce.
Základní sestava vždy obsahuje:

  • kompletní kompresor
  • regulační prvky
  • první náplň oleje*
  • 3 m dlouhá přípojná hadice s rychlospojkou
  • originální návod s českým překladem

Prodej a servis kompresorů v České republice zajišťuje firma: www.plusmodel.cz

PLUS MODEL s. r. o.
Jižní 56
370 10 České Budějovice
Česká republika

– V příloze naleznete propozice obou nabízených typů kompresorů. Formát PDF.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments