Po nehodě z pátku 6. září v úseku mezi Prahou a Říčany jezdí vlaky omezenou rychlostí jen po jedné ze dvou kolejí. Zpoždění mají od 10 do 15 minut, informují České dráhy.

Vlak do kamionu stojícího mezi sklopenými závorami vrazil v pátek dopoledne. Nákladní automobil podle Drážní inspekce stál mezi závorami víc než dvě minuty před nehodou. Vlak po nárazu vykolejil, cestovalo v něm zhruba 220 cestujících. Osm lidí při srážce utrpělo lehká zranění, mezi nimi i řidič kamionu.

Vlaky budou zmíněným úsekem projíždět rychlostí maximálně 50 kilometrů v hodině. Cestující tak musejí počítat se zpožděním mezi 10 a 15 minutami.

Omezení bude platit do pátku 13. září. Podle ČTK to vyplývá z předběžného odhadu na webu Správy železniční dopravní cesty.

Kamion se srbskou poznávací značkou převážel nářadí. Svědek nehody Vratislav Dvořák řekl, že kamion vjel na přejezd, když se zvedaly závory, ale ještě blikala červená světla. Pak se závory sklopily znovu kvůli dalšímu vlaku a uvěznily auto na přejezdu.

Jeho verzi potvrdila Drážní inspekce, řidiče kamionu záchranáři po nehodě odvezli spolu s dalšími zraněnými do nemocnice k dalšímu ošetření, zkoušku na alkohol měl negativní.

Obecné ohrožení. Muži, který zůstal stát s kamionem na přejezdu v Uhříněvsi, hrozí osm let vězení

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments