Havárie nákladního vlaku u Poříčan na Kolínsku | Zdroj: Drážní inspekce

Na trati u Poříčan na Kolínsku po havárii nákladního vlaku končí opravy třetí koleje. Ráno skončilo rychlostní omezení na dvou fungujících kolejích. Vlaky už nemusí v úseku brzdit na 50 kilometrů v hodině. Spoje ale zpoždění kvůli omezení nenabíraly. Kompletně by oprava měla být hotová kolem poledne, umožní i zprovoznění třetí koleje, řekl mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Vlak havaroval v pondělí podvečer, provoz na železničním koridoru byl obnoven ve středu ráno. Nejprve po jedné z kolejí, po dvou kolejích o několik hodin později. Oprava poslední koleje začala ve čtvrtek, některé díly ale bylo třeba dodělat na míru. Rekonstrukce se týkala například výhybek.

Mimo koleje se při havárii dostala lokomotiva a dvě cisterny převážející toxický benzen. Hasiči v úterý látku přečerpali do náhradních cisteren a v noci na středu vyprošťovali s pomocí těžké techniky havarované vozy. Vyšetřování příčiny pokračuje, podle Drážní inspekce vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu, další okolnosti a informace související s nehodou inspekce prověřuje. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun. Dva lidé ve vlaku se lehce zranili.

V noci dělníci s pomocí těžké techniky včetně několika jeřábů odstranili z tratě havarované cisterny a nad ránem lokomotivu, následovala oprava koleje. Neprůjezdný železniční koridor způsobil velká zpoždění vlaků na náhradních trasách. Nyní mohou v místě oprav trati jet vlaky rychlostí 50 kilometrů za hodinu.

Příčinu havárie vyšetřuje Drážní inspekce, podle níž vlak nedovoleně projel návěstidlo zakazující jízdu. Škoda dosáhla podle odhadu Správy železnic čtyři miliony korun, z toho 1,5 milionu na trati a 2,5 milionu na vlaku. Dva lidé, kteří byli ve vlaku, se lehce zranili. Souprava patří dopravci ČD Cargo.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments