Firma Leo Express Leoše Novotného, chce vyjet již 7. listopadu s cestujícími mezi Prahou a Ostravou. Chceme tím zahájit první jízdy pro cestující, ještě před platností nového jízdního řádu, který bude od prosince, řekl mluvčí Leo Expressu Petr Kopáček. V provozu budou zatím dva spoje v obou směrech, a to s odjezdy z Prahy v 4:56 a 13:02. Z Ostravy se pak dva páry spojů vydají v časech 9:03 a 17:05 hod.

Leo Express již dříve dal jasně najevo, že chce na koleje své vlaky dostat ještě před platností nového jízdního řádu 2012/2013. Dopravce má v Česku již všech pět souprav se kterými chce provozovat až devět párů vlaků denně v každém směru. Leo Express bude tedy v exponované denní době jezdit v intervalu dvou hodin. Více v článku: Leo Express zveřejnil jízdní řád svých vlaků.

Po vstupu dalšího dopravce do oblasti osobní přepravy, vznikne celkem „těsno“ na jediné páteřní trase kde jezdí jak národní České dráhy, tak od roku 2011 i firma RegioJet. Již nyní se očekává, že boj o zákazníka se nepřesune jen na palubní výhody a servis, ale také do sféry nabízených služeb či rezervačních systémů. Leo Express v současné době nemá tento způsob nákupu jízdenek elektronicky dořešenou, firma chce vše stihnout do oficiálního spuštění plnohodnotného provozu v prosinci.

Všichni tři dopravci, jak České dráhy a RegioJet – nově také Leo Express, budou provozovat své vlaky na jedné trase mezi Prahou a Ostravou, kde v některých hodinách bude z Prahy odjíždět vlak směr Ostrava každých 15-25 min. Leo Express zatím nepočítá s případnou náhradou za provozu neschopnou soupravu, své vlaky chce provozovat v plném rozsahu. V neděli navíc bude z Prahy odjíždět posilový spoj, kdy v čase jeho provozu nebude k dispozici žádná provozní záloha.

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments