EXPANZE NA MORAVU | Nejmladší železniční dopravce na Českých kolejích expanduje více na Moravu. Dopravce od prosince s platností nového jízdního řádu pro rok 2014 bude nově zajíždět do Přerova, což může řadě cestujícím komplikovat pohodlí ve vlaku. Vlak do Přerova bude zajíždět v jednom směru, na Ostravu bude z Přerova „couvat“. Cestující kteří budou sedět po směru jízdy, budou nově z Přerova do Ostravy sedět po směru jízdy zády.

Jeden pár vlaků budou také od prosince zajíždět do Starého Města u Uherského Hradiště. Všechny černé vlaky mezi Prahou a Ostravou budou nově zajíždět do stanice Přerov. Naopak dopravce škrtá z jízdniho řádu zastavování v Pardubicích. Pardubice jsou pro Leo Express a RegioJet zatím problematické. Řada cestujících dojíždějících do Prahy, z toho města využívá i nadále ve velké preferenci vlaky Českých drah. V opačném směru je zájem o cestování z Pardubic směr Morava minimální Pro Leo Express tak Pardubice nejsou natolik zajímavé, jako zmíněný Přerov nebo objevování dalších destinací kam technicky jeho soupravy mohou ještě zajíždět.

Dopravce upustil i od předpokládaného zajíždění svých vlaků z Prahy přes Ústí nad Labem do Mostu a Chomutova. Mimo Starého Města, kam nově bude z Prahy zajíždět večerní spoj černozlatých vlaků z Prahy, bude projíždět souprava Leo Express i pro něj zajímavé Otrokovice a Hulín.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1788-leo-express-miri-do-dalsich-mest-moravy-rusi-od-prosince-zastavovani-v-pardubicich{/qrcodegenerator}

Přímé spojení Starého Města s Prahou proběhne s vlakem LE 1350 s odjezdem v 5:50 hod. do Prahy pak dorazí „Staroměšťan“ v 8:56 hod. V opačném směru pak bude z Prahy stejný spoj LE 1361 vyrážet v 16:28 hod. a přes Přerov, Hulín a Otrokovice, dorazí do Starého Města u Uherského Hradiště v 19:30 hod.

Dopravce dnes také zahájil prodej jízdenek na zmíněné vlaky v nové trase. Pro cestování v Economy třídě zaplatí cestující mezi Prahou a Přerovem od 175 korun. Mezi Prahou a Otrokovicemi pak od 223 korun, a mezi Prahou a Starým Městem u Uh. Hr. od 247 korun pro držitele s:)mile karty klubu Leo Express.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments