V druhém pokračování jsem vyzval Vás, čtenáře k tomu, abyste mi v případě jakéhokoliv dotazu napsali email. Od té doby už několik emailů přišlo. Nejčastěji se ptáte, kde je možné stavebnice zakoupit. Jak bylo uvedeno v prvním pokračování, modely vytvářím především pro svoji potřebu a není je možné běžně zakoupit.

I přes to se mi sem tam stane, že mám nějakou stavebnici navíc. V takovém případě se objeví v seznamu přebytečných stavebnic na http://www.minimodels.cz. 

Toto, už páté pokračování je věnováno stavbě autobusu Karosa B731 z leptaného plechu. Stejně jako je tomu u předchozího, čtvrtého pokračování, bude i tento článek postupně doplňován tak, jak bude stavba autobusu pokračovat.

Cílem je sestavit kompletní model ve velikosti TT, který bude plně kompatibilní s tzv. Faller Car Systémem, víc o něm najdete třeba zde: http://www.magazin.magzine.cz/index.php/modely/minimag-magazin-model-auto/649-co-je-to-faller-car-system. Při sestavování bude použito několik originálních dílů Faller, miniaturní 3V motorek a akumulátor.

Nejprve jsem začal karoserií. Největší díl jsem ohnul pomocí „self made“ ohýbačky, kterou tvořili dvě svěrky a dvě ocelová pravítka. Připájel jsem zadní část, přední část jsem přilepil. Následovalo dolepení střešního okna a nasávacích otvorů větrání. 

Celou karoserii jsem přestříkal „základovkou“ (pozor!!! před stříkáním je nutné model dobře odmastit, abyste nedopadli jako já a nemuseli dělat lak 2x). Dál následoval nástřik v barvách dle autobusu TMB.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments