Dnešní trh nabízí nepřeberné množství produktů v oblasti železničního modelářství, my se ale zaměříme na architekturu železničních mostů. K dostání je celá řada variant, příslušenství a rozšiřujících prvků pro mostní portály či mostní pilíře.

Mostnímu sortimentu se nejvíce věnuje firma Auhagen, Faller a Noch. Firma Noch zařadila do svého výrobního portfolia i koncepci mostních portálů tvořenou laserovou technologií – tedy v samostatné obchodní značce Laser Cut – minis. Pod stejnou značkou se skrývají i další produkty vzniklé stejnou technologií, zejména pak zelinářství a celkově rostlinářství, některé produkty jsou v Magazínu již popsány:

Laserem tvořené rostlinářství od firmy Noch (1.)

Laserem tvořené rostlinářství od firmy Noch (2.)

Laser Cut, nové produkty z kartonu firmy Noch

Zůstaňme ale u firmy Noch. Firma nabízí cekem trojí variantu ve výběru mostového sortimentu, mimo klasické plastové, dále kartonové – Laser Cut, a novinkové i z leptaných dílů v komninacích s plastem či kartonem. Pořizovací ceny mostního sortimentu firmy Noch ale není taktéž zanedbatelnou položkou v rozpočtu tvorby domácího kolejiště, pohybují se řádové od 27€ do 40€ dle rozměrových parametrů, a parametrů dle složitosti provedení a vypracování…

Produkty mostů, portálů a příslušenství Laser Cut si obrazně popíšeme v některém z příštích návodů a rozcestníků v sortimentech výrobců!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments