Počasí na železnici opět způsobilo další komplikace. Tentokrát tající sníh zapříčinil nadměrné promáčení kolejového náspu (podloží) které se díky tomuto vlivu značně posunulo od své původní osy. Konkrétně se jedná o úsek mezi stanicí Valašské Klobouky – Broumov, Bylnice ve Zlínském kraji. Správce dopravní cesty tento úsek zcela uzavřel. O problémy s nadměrnou přítomností vody se ovšem už vědělo.

Díky tajícímu sněhu tak došlo k extrémnímu posunutí tratě o celkové délce kolem 30 metrů v souvislém úseku celistvého drážního tělesa od délce do 90 metrů. Správce dopravní cesty (SŽDC) proto provoz ve výše zmíněném úseku zcela uzavřel. České dráhy nahrazují dopravu autobusy. Oprava si dle správce SŽDC vyžádá několik dní, nejvíce však týden. Celý traťový úsek prochází častou kontrolou. Ta poslední byla provedena tento čtvrtek, kdy se o problému s vodou vědělo. Ovšem dle mluvčího SŽDC nebylo možné předpokládat vůbec nějakou případnou deformaci díky podmáčení podloží na kterém je trať položena. {qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1442-na-zlinsku-tajici-snih-zpusobil-komplikace-na-zeleznici{/qrcodegenerator}

Správce dopravní cesty chce úsek otevřít už v neděli ráno. V současné době probíhají základní fixační práce pro zamezení dalšího posunu tratě. Není také vyloučeno, že úsek z Valašských Klobouků k Vlárskému průsmyku zůstane uzavřen i déle.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments