Letecká společnost Emirates, začíná operovat na pravidelné línce od 1. května 2016 mezi Prahou a Dubají, a to se svým kultovním letadlem A380. Stane se tak první a jedinou leteckou společností, která bude největší dopravní letadlo na pravidelné lince do České republiky provozovat.

Kapacita linky, kterou v současné době zajišťuje letadlo Boeing 777-300ER, vzroste nasazením A380 o 44 %. Tímto Emirates zdůrazňuje svůj pozitivní vztah k České republice. Díky denní lince se cestující do české metropole dostanou snadněji. Turistům i obchodním pasažérům poskytuje přímé spojení do Dubaje a odtud i do dalších destinací jako je Thajsko, Tchaj-wan, Čína a Austrálie.

EMIRATES: V současné době společnost Emirates provozuje 71 letadel A380 po celém světě a má objednáno dalších 69 letadel tohoto typu, díky čemuž je největším provozovatelem strojů A380 na světě.

Díky nasazení letadla A380 bude moci na lince do Prahy letět najednou až 519 pasažérů ve třech cestovních třídách. Emirates nabídne konkrétně 429 prostorných sedadel v ekonomické třídě na hlavní palubě, 76 plně polohovatelných sedadel v byznys třídě a 14 soukromých kabinek v první třídě na horní palubě letadla. Cestující první třídy navíc budou mít možnost využít palubní sprchy – jediné svého druhu na světě. Zároveň se mohou spolu s pasažéry byznys třídy ve výšce 12 000 metrů nad zemí zabavit v kultovním palubním salonku.

Mezi renomovanými službami nechybí gurmánská kuchyně ani oceňovaný zábavní systém ice s digitálními širokoúhlými obrazovkami. Nabízí více než 2 100 kanálů s filmy, televizními programy, hudbou a podcasty. Cestující navíc mohou po celou dobu letu zůstat ve spojení se svou rodinou, přáteli a kolegy, v letadle A380 jsou totiž k dispozici jak komunikační zařízení, tak palubní wi-fi s připojením na internet.

Pasažérům, kteří cestují první a byznys třídou, se Emirates postará o dopravu na letiště i z něj prostřednictvím služby chauffeur-drive. Tito cestující mají také přístup do 38 letištních salónků Emirates po celém světě. Stejně jako na všech ostatních letech Emirates, i na tomto mohou cestující využít nadstandardní povolené hmotnosti zavazadel – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments