PERMANENTNÍ STÁVKA | Obří stávka pilotů Lufthansy a sesterské German Wings, nevede zatím ke krizovým situacím na letištích. Lidé jsou dobře informováni, a Lufthansa jen dnes rozeslala na 200 tisíc informačních SMS svým klientům. Lufthansa se také snaží přesměrovat klienty na železničního dopravce Deutsche Bahn.

Německý železniční dopravce se na stávku u leteckého dopravce dobře připravil. V záloze je k dispozici až dvacítka rychlostních vlaků, které jsou schopny vyjet do potřebných destinací.

Lufthansa se snaží s odbory jednat. Doposud ale vše nasvědčuje jedinému, stávka skončí až páteční půlnocí. Žádné řešení doposud 4000 zrušených letů nenasvědčuje k návratu do normálního stavu. Pokud dl odborů ke kompromisu nedojde, mohou piloti stávku po Velikonočních prázdninách opakovat.

Odborům také vadí, že na účtech Lufthansy leží přes jednu miliardu EUR. Tu chce dopravce převést na akcionáře, což piloti kritizují. A právě piloti Lufthansy jsou nejlépe placenými piloty v Evropě. Piloti na exkluzních linkách mohou pobírat plat do výše až 500 tisíc korun. Odbory také přisazují, že se Lufthansa snaží snížit odchod do důchodu ze současných 60 na 55 let.

Stávka pilotů se tak přímo dotýká i cestujících v Česku. Denně tak neodlétá do Frankufru nad Mohanem pět letů, z toho jeden let do Düsseldorfu. Na letišti v Praze odkazují letecké společnosti své klienty na alternativní druhy dopravy, případně umožňují přebookování letenky na jiné termíny.

FIRENET.CZ | ČT24

{snippet 100}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments