ANO PRO AMAZON | Amazon dal definitivně vale Brnu. Šéf firmy Tim Collins dnes sdělil, že firma bude zvažovat své záměry o případné budování distribučních skladů v centrální Evropě. Aktuálně tak Amazon začne stavět v Dobrovízi na severozápadním okraji Prahy u Letiště Ruzyně. Politické tanečky na regionální úrovni, vedou nakonec k rozhodnutí internetového prodejce Amazon k rozhodnutí o definitivní NE Brnu.

Firma postaví své logistické centrum právě ve zmíněné Dobrovízi, kde také dnes odstartoval nábor nových zaměstnanců. Vláda rozhodnutí představitelů Brna a Jihomoravského kraje kritizuje. Investice Amazonu má přitom jen pro Česko, počítat s proinvestováním více jak 2,5 miliardy korun v Dobrovízi, a také v případě stavby druhého logistického centra.

Amazon také složil jistinu na stavbu silničního obchvatu obce Dobrovíz, čímž dal najevo, že o tamní stavbu logistického centra stojí a chce stavět. Stavba silničního obchvatu Dobrovíze je gesto které investor se zhotovitelem stavby dává navíc.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/ekonomika/1986-rozhodnuto-amazon-v-cesku-bude-v-dobrovizi{/qrcodegenerator}

Nyní se v Dobrovízi staví parkoviště pro zaměstnance Amazonu a odstavné parkoviště pro kamiony a autobusy. Výstavba haly o rozloze 95 000 metrů čtverečních by měla začít, jakmile společnost získá stavební povolení. Ještě musí proběhnout územní řízení, které umožní stavbu halu v požadované velikosti, protože původní územní řízení bylo určené pro rozlohu 91 000 metrů čtverečních. Práci by zde mělo najít zhruba 1500 lidí, v předvánoční špičce až dvojnásobek. Cílem Amazonu je spustit provoz ještě letos, ale zda se to podaří, není jisté.

FIRENET.CZ | ČT24

{snippet 100}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments