REGION JIŽNÍ ČECHY | Silný nárazový vítr začíná komplikovat i dopravu v na jihu země. Tradičně je zcela zastaven provoz na trati z Plzně do Českých Budějovic, konkrétně v úseku Ražice – Protivín. Došlo zde k četným pádům vyvrácených stromů do kolejí. Vítr na několika místech poškodil i trakční vedení. Regionální i dálková doprava je v tomto úseku zcela zastavena.

Vlak R 929 Jihlava je v úseku ze Strakonic do Českých Budějovic nahrazen autobusy. Autobusy je i nahrazen vlak R 920 Karel Klostermann v úseku České Budějovice – Strakonice. Opatření bude platit i pro zítřejší den.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1839-polomy-a-poskozene-trolejove-vedeni-i-na-jihu-zeme{/qrcodegenerator}

Poškozené trolejové vedení je i na spojce z Písku přes Putim do Ražic. Pády stromů do kolejí jsou hlášeny i mezi stanicemi Protivín a Putim do Písku. Ačkoliv se dopravní opatření a zastavení provozu realizovalo v ranních hodinách, dochází zde k dalšímu poškozování trakčního vedení.

Dle mluvčího Českých drah Radka Joklíka, je nárazový vítr tak silný, že na jednom místě kde se trolejové vedení podaří opravit, na dalších dvou místech dojde k opětovnému zpřetrhání závěsných lan a izolátorů. České dráhy již plánují případnou výluku po celý následující víkend, což může komplikovat i od neděle nově platné jízdní řády pro rok 2014.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments