Polský programátor odhalil na webu Leo Expressu chybu. Dohledat se daly jízdenky tisíců pasažérů. Infografika: MAGZINE.cz

Železniční dopravce Leo Express neohlídal tisíce osobních údajů svých cestujících. Bezpečnostní chyby na webu dopravce objevil polský programátor Kamil Zieliński. Podle Leo Expressu i Úřadu pro ochranu osobních údajů ale nedošlo k žádnému pochybení.

K osobním údajům dalších zákazníků se programátor podle Hospodářských novin, které na případ upozornily, dostal díky jejich e-mailovým adresám, jež našel na internetu. V kódu webové stránky pak mohl najít adresu jiného cestujícícho, jeho telefon nebo výčet absolvovaných jízd. Díky druhé bezpečnostní chybě se Zieliński dostal i k jízdenkám tisíců dalších pasažérů.

Jančura se nacpal na linku Leo Expressu z Košic na Ukrajinu. Vzájemné partnerství nejspíš zaniká

Polský programátor společnost na problém upozornil v polovině května, tedy ještě před účinností nových pravidel ochrany osobních dat. První chybu prý Leo Express odstranil už před koncem května.

Druhou chybu ale podle Hospodářských novin napravil až v polovině června, kdy už pravidla GDPR platila. Dopravce zákazníky ubezpečuje, že žádná data neunikla.

Leo Expressu se zastává Úřad pro ochranu osobních údajů. Tvrdí, že ohrožení soukromí v tomto případě nejspíš nebylo vysoké.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments