Nový a zcela unikátní model nové lokomotivy 109E řady 380, je možné získat i v době, kdy ještě není tento stroj provozován u objednavatele – tedy Českých drah.

04

1exkluzivne

České dráhy (ČD), mají u Škoda Transportation Plzeň, objednáno celkem 20 kusů těchto unikátních lokomotiv. Proč unikátních? Jedná se o vlastní konstrukci plzeňské škodovky zcela ve vlastní režii! Modelový Svět Brno, provozuje již na místním kolejišti tento model lokomotivy. Z osobní návštěvy v Brně bylo patrné, že model se opravdu povedl, je proveden zcela přesně od své předlohy.

0102

Model má v pohonu všechny čtyři nápravy, je vyzbrojen rozhraním pro připojení dekodérů dle normy NEM a posazen na podvozek PIKO bez setrvačníků! (což je docela škoda), nejspíš se nevyhneme remotorizaci modelu jako takového?! Volba se jeví akorát v provedení laku, na výběr bude matné a lesklé provedení skříně modelu. Model má osvětlení dle směru jízdy, tedy v základu 3x bílá vpřed (tedy i horní světlomet) a 2x červené pozice. Pokud bude model vyzbrojen dekodérem, lze si naprogramovat libovolné přepínání světelných pozic modelu… Plastová karoserie je provedena do největších detailů, vysoký efekt je docílen třeba i ztvárněním protiskluzových plechů v místech nad nárazníky, případně madla do kabiny strojvedoucího z ohýbaného nerez drátu.

0304

Dále je 109E osazena doplňky z leptaného plechu: stěrače, boční plech s nápisem ČD, vodiče na střešních partiích, mřížky ap. Interiér je kompletně vybaven ovládacím pultem a sedačkou. Čelní sklo je z tenké folie s ofsetovým potiskem černého rámování. V kombinaci stěrače z leptaného plechu a čelního skla, působí výsledný dojem značně realisticky! Masky podvozů jsou zpracovány dle přesných proporcí od své předlohy, velkým plusem pak jsou skutečné pružiny podvozových částí.

0506

Modelový svět Brno, nabízí k prodeji model v provedení H0 1:87 za cenu 6.400,- CZK se slevou 300,- místo 6.700,-! Model bude možné odebírat 4/2010 (duben), kdy bude všem zájemcům rozesílán. Objednávky na e-mailu: info@109e.cz

0708

Fotografie: Modelový Svět Brno

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments