Firma RegioJet, vypraví v sobotu 20. října 2012, historickou soupravu v čele s firemní lokomotivou Hektor. Vlak bude vyjíždět ze Smíchova v 7,30 ráno, a vydá se pražským Semmeringem přes Jinonice a Zličín do Hostivic. Odtud dále do Rakovníka a stanice Blatno u Jesenice. Dále bude projíždět Bečov nad Teplou aby dorazil do Mariánských Lázní.

Fotografie | TECHMAG, lokomotiva řady 721 „Hektor“

Z Mariánských Lázní se vlak vydá dále přes Svojšín, Bor a Poběžovice do Domažlic. Dále přes Stod a Nýřany do Plzně. Z města piva pak přes Rokycany a Beroun, zpět na Smíchov v Praze, kam dorazí ve večerních hodinách v 19:52.

Firma úsekové jízdné bohužel nenabízí, ačkoliv dle Facebooku s touto informací – by řada zájemců byla. Firma stanovila pouze jednotné jízdné pro celý okruh tam a zpět. Cena jedné jízdenky dosahuje 890 korun, trasu lze kdekoliv na požádání přerušit, tedy za předpokladu, že vlak bude mít plánované zastavení v kterékoliv stanici nebo zastávce.

Samozřejmostí bude nadstandardní servis pro cestující ve stylu Regiojet – tisk, voda, káva, mátový čaj zdarma a bohaté občerstvení. Souprava bude složena z lokomotivy řady 721 „Hektor“ v barvách dopravce Regiojet a čtyř vozů Bix dopravce KŽC s.r.o. V soupravě bude řazen bistro vůz s nabídkou občerstvení a točeného piva z regionálních minipivovarů.

Ze strany majitele Radima Jančury, je to celkem zvláštní krok, protože právě majitel této firmy je pověstný velkou kritikou lokálních tratí, na kterých nejezdí žádné spěšné, ani rychlíkové vlaky.

Přehledný jízdní řád:

{snippet 400}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments