TELEMATIKA | Informace které vám nově přinášíme v rubrice Dálnice a mýto, zaznamenávají vysokou čtenost pro získávání informací především kolem dálnice D1. Nově pro vás připravujeme i nové doplňky této rubriky. Především telematické online zobrazování stavů průjezdnosti, dopravních omezení, změny značení aj. a to ze všech komunikací dálničního a rychlostního charakteru.

TELEMATICKÉ HODNOTY PRO KLASICKÉ ZOBRAZENÍ | ILUSTRACE: FIRENET.CZ

Telematické informace které budou k dispozici na portále FIRENET.cz, budou informace přímo od pramene, tedy z Národního dopravního řídícího centra (NDIC). Telematika je na moderních dálnicích věcí nezbytnou, tzv. inteligentní dálnice jsou u nás touto technikou nově modernizovány dle standardů Evropské unie.

Telematika v dopravním zpravodajství zastává velmi silnou pozici pro přinášení konkrétních informací o stavu a provozu jednotlivých úseků komunikací. Jejich zpracování probíhá v řádu několika vteřin, do jedné minuty pak jsou telematické informace distribuovány s kooperujícími internetovými servery.

Server FIRENET.cz bude odebírat primárně stav provozu především z dálnice D1. Jednotlivé vizualizace budou zatříděny do jednotlivých regionů kterými konkrétní dálnice prochází. Vizualizace bude v provozu 24 hodin bez omezení.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/zpravy/dalnice-a-myto/1993-rubrika-dalnice-a-myto-bude-nove-prinaset-i-telematicke-hodnoty-z-provozu-nasich-dalnic{/qrcodegenerator}

Pro tyto účely připravujeme i mobilní verze pro použití na tabletech a chytrých mobilních telefonech. Portál FIRENET.cz tak bude zařazen do malé skupiny tématických serverů, které se konkrétní problematice o provoz na pozemních komunikacích zajímá.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments