ZMĚNY V DOPRAVĚ | Od pondělí 7.dubna začínají platit změny jízdních řádů. V pondělí také nevyjedou vlaky na lokálku mezi Opavou a Jakartovicemi. Ačkoliv místní obyvatelé tento postup kraje o zastavení veškeré osobní dopravy kritizují, kraj i tak dopravu od tohoto data neobjednal. Osm párů osobních vlaků ve všední dny tak končí. Mimořádné změny jízdních řádů přnášejí i další novinky.

RAILJETY ČESKÝCH DRAH VYJEDOU UŽ V ČERVNU | FOTO: MARTIN ŠMEJKAL

Spojení Prahy a Ostravska bude pro Leo Express i SC Pendolino spíše kosmetického charakteru. Večerní spoj dopravce Leo Express, který vyráží na svůj spoj z pátku na sobotu a ze soboty na neděli, nebude vypraven 1. a 8. května ve svátcích. Dále tento spoj nepojede tak0 13. prosince.

Změny v odjezdech části spojů kvůli lepší návaznosti na přestupy čeká od příštího týdne několik tratí.

Víkendové spoje Pendolina, které z Prahy vyrážejí na Ostravsko v 16:36 vždy v pátek a v neděli, pojedou nově i každý čtvrtek. Nově pojede také spoj v opačném směru z Ostravy v čase 4:11 z Bohumína, a to každý pátek. Národní dopravce tak reaguje na sílící poptávku o ranní spoje do Prahy.

{snippet 106}

Od pondělí také doznají změny na lokálce Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem. Ranní spoje které jinak jezdí v obou směrech, pojedou nově pouze v pondělí. Tři páry osobních vlaků se vrátí na trať mezi Čistou a Kralovicemi u Rakovníka. Trať z Rakovníka do Karlovic se loni v prosinci zkrátila na úsek z Rakovníka do Čisté. Na základě dosavadního zkušebního provozu se ale část spojů vrátí na celou původní délku trasy, odjezdová doba některých spojů se mírně posune.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/2000-od-pondeli-zacnou-platit-zmeny-jizdnich-radu-doprava-se-zastavi-mezi-opavou-a-jakartovicemi{/qrcodegenerator}

Od léta České dráhy změní strukturu vlaků jezdících mezi Prahou a Vídní. Dopravce začne nově nasazovat jednotky Railjet Viaggio Comfort, které tak do prosince nahradí převážnou část klasických osobních vozů z této relace. Od prosince letošního roku pak začnou ve dvouhodinovém taktu jezdit tyto vlaky do Rakouska, konkrétně ve spolupráci s ÖBB.

{snippet 101}

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments