Kalamitní stav v krušnohorské Moldavě na Teplicku vyhlášený ve čtvrtek trvá, obec je ale se zvýšenou opatrností průjezdná. Parkování je omezeno zatím pouze na dvě plochy. Železnice tak opět dokazuje svojí potřebnost v jakémkoliv ročním období, všechny vlaky jezdí bez omezení.

Zaparkovat se dá jen u nádraží v Novém Městě a u nádraží Moldava. V provozu je i železniční moldavská dráha. „Na zprovoznění dalších místních silnic se pracuje,” řekla nezávislá místostarostka obce Eva Kardová.

„Jezdí se neustále, aby se udrželo to, co se podařilo v pátek zprůjezdnit,“ uvedla. Podle ní to ale od rána komplikuje vítr, který zafoukává některé úseky. Zároveň se podle místostarostky snaží s obecní frézou postupně zprůjezdnit některé další místní silnice v Novém Městě. Kalamitní stav v obci potrvá minimálně do pondělí.

V provozu je přesto lyžařské středisko Bouřňák, parkovat ale mohou lyžaři zatím jen v Mikulově. Kvůli omezeným parkovacím kapacitám dopravu řídí policie. „Parkoviště je plné, kyvadlově to pouští policie z Hrobu,“ uvedl za skiareál Petr Benda.

K cestě do Moldavy lze využít železnici, podle místostarostky byl ranní vlak zcela plný.

SOUVISLOSTI  Ústecký kraj sehnal náhradu za TD Bus. Autobusy vyjedou, bude jich ale méně

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na