Kalamitní stav v krušnohorské Moldavě na Teplicku vyhlášený ve čtvrtek trvá, obec je ale se zvýšenou opatrností průjezdná. Parkování je omezeno zatím pouze na dvě plochy. Železnice tak opět dokazuje svojí potřebnost v jakémkoliv ročním období, všechny vlaky jezdí bez omezení.

Zaparkovat se dá jen u nádraží v Novém Městě a u nádraží Moldava. V provozu je i železniční moldavská dráha. „Na zprovoznění dalších místních silnic se pracuje,“ řekla nezávislá místostarostka obce Eva Kardová.

„Jezdí se neustále, aby se udrželo to, co se podařilo v pátek zprůjezdnit,“ uvedla. Podle ní to ale od rána komplikuje vítr, který zafoukává některé úseky. Zároveň se podle místostarostky snaží s obecní frézou postupně zprůjezdnit některé další místní silnice v Novém Městě. Kalamitní stav v obci potrvá minimálně do pondělí.

V provozu je přesto lyžařské středisko Bouřňák, parkovat ale mohou lyžaři zatím jen v Mikulově. Kvůli omezeným parkovacím kapacitám dopravu řídí policie. „Parkoviště je plné, kyvadlově to pouští policie z Hrobu,“ uvedl za skiareál Petr Benda.

K cestě do Moldavy lze využít železnici, podle místostarostky byl ranní vlak zcela plný.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments