Pohled do stanice od Všetat směr jih

Druhé, a zároveň i poslední pokračování foto-reportu ze stanice Stará Boleslav, která bude realizována pro modulové kolejiště, se zaměří na opačné zhlaví stanice. Soubor fotografií by již dávno vyšel současně i v předchozím článku o této stanici, jenže v době fotografování probíhala na tomto jmenovaném zhlaví výluka, která započala v den fotografování!

 

Popisky fotografií naleznete u každého obrázku zvlášť při rozkliknutí

Veškeré dopravně-provozní náležitosti jsou popsané v předchozím článku (viz. související články zde na konci) proto dnes doplním pouze fotografie vlastním komentářem. Levá - dříve odjezdová kolej směr Mělník, anglický kříž byl snesen a obě koleje zaůstěny do vlečky Motorletu v úvrati. Dopravní kolej, která je současně na opačném zhlaví pro odjezd, je v tomto směru osazena pouze návěstidlem pro zákaz/povolení posunu. Vedlejší manipulační kolej (pod zídkou) je vybavena jen výkolejkou.Pomocné stavědlo obsluhy a nezbytný telefon do dopravny v rámci stanice a taktéž do dirigující stanice Lysá nad Labem. Vlečka Motorletu jde do úvrati a mírného stoupáníJeště jednou - počátek vlečky do Motorletu. Za pozornost stojí především ne tolik častá sjízdnost, ale olejové skvrnyPohled od vlečky do stanice přímo a vlevo na manipulační kolej Borovice pomalu ale jistě začínají prorůstat úvrať vlečkyVexle na vlečce je chráněna moto-výkolejkou která brání případném nežádoucímu vjezdu do zhlavíVýkolejka MotorletuPohled od stanice směrem Dřísy a VšetatyMísto výhybkářského domku  Vlevo jsou patrny ještě pozůstatky drátovodů - dnes již zcela vybavené elektromotoryŽlábek drátovodů zasypán zeminouDruhá manipulační kolej v této stanici - využívá se pouze pro vykládku vozů ze severočeské uhelné pánve. Sledování posunu je v této stanici celkem zajímavou záležitostí. Dnes již nedochází k předávce obsluhy z Lysé nad Labem, jako tomu bylo dříve - ale veškerý posun je komandován přes radiostanice s převaděčem v OtradovicíchMoto-výkolejka, pomocné stavědlo závislosti a nutný telefon !
Na poměrně odloučenou stanici od civilizace, je zachováno veškeré zařízení v původním stavu, jinde si v opačném případě nedokážu představit jeho poškození v dosahu lidí a nenechavců. U vlečky do Motorletu se nachází pouze hájovna a jeden rodinný domek, přes koleje přechází jen hrstka zaměstnanců na vlak. Proto je toto zařízení ve funkčním a nepoškozeném stavu.

Pravidelný ruch již vykonávají soukr. uhelné sklady, resp. skládka uhlí Nivelace nadmořské výšky, celkem již hist. tabulka je umístěna u dveří dopr. kanceláře

Kam dál:
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments