Není to tak dávno, co zde byl velice obsáhle popisován styl obchodování na portále Modelbazar, dnes se budu ale věnovat zcela odlišné straně – prodejcům versus kupujícím, resp. těm, kteří dbají o blaho naší milovaně země, potažmo o státní pokladnu ze strany daňově odpovědnosti!

 

Pročetl jsem si několik diskuzí, kde člověka zaráží aktivita některých jednotlivců zbrojících do postavení „chyťte zloděje“! Je to smutná záležitost umocněná faktem, že mnohdy křičí zrovna ten, který sám právě čestným bíti nemusí. Nechci zde obhajovat prodejce, resp. jednotlivce, kteří mají plnit odvody v daních (DPH) dle hodnoty prodeje, u nás se laťka pohybuje do max. hodnoty 10.000 Kč.

V případě nadlimitních zisků samostatně výdělečných osob a jejich odvodů DPH je jistě automaticky ze zákona. Pakliže člověk, prodávajíce na dražebních portálech, dle skupiny některých zastánců státní pokladny vypozoruje nešvar v úspěšnosti a samotném prodeji některého z prodávajících – začne burcovat většinu lidí kolem sebe, upozorňuje na takové jednotlivce, sám vytváří agitačně-politickou náladu na diskusních portálech, aby posléze uznal, že to asi přehnal.

Ten který upozorňuje, tzv. upozorňující ostatní kolem sebe, dále utvrzuje čtenáře o tom, že je nejspíš lepší od takových prodejců na Aukru nenakupovat?! Kde to tedy žijeme? Budeme si muset každého prodejce prolustrovat, zjistit jeho platební morálku vůči Finančnímu úřadu? nebo budeme muset chtít od prodejce výpis kopie složenek typu A s převodem na FÚ? Člověku až běhá mráz po zádech…

Silně to připomíná pocit z dob normalizace, doby, kdy nebylo možné říci téměř cokoliv, vše bylo jednotné, stejné, umakartové v šíři stejného druhu barevnosti a stálosti tvarů bez žádných inovací. A tak to bylo i s názory tehdejší doby! Proč tento nešvar vytváří někteří jednotlivci i dnes, nejde logicky a zdravě smýšlejícímu člověku na rozum! Pokud i nadále budeme taková tvrzení ve společnosti podporovat, dopracujeme se doby, kdy každý na každého v tomto státě bude udávat, donášet, žalovat – nemluvě o závisti, nenávisti hraničící s krádežemi (on má a já ne), tak mu odebereme…??

Při skladbě textu tohoto článku mi bylo kladeno na srdce, ať uvedeme pravá jména těchto „spasitelů“ státní pokladny. Budete se ovšem divit, jsou to také modeláři. Je na zamyšlení, zda takové agitace vytváří ze svého neúspěchu v prodeji samotném, či ze závisti a jednoduché cestě, jak se dostat k penězům. Dále tento agitátor uvádí, že určitě se jedná o zboží z trestné činnosti atd.

No, jak to celé shrnout do souvislostí..? Jednoduše, pakliže chceme získat na takovém portále něco, co se nedá jednodušeji získat jinou cestou, prostě si to zakoupíme. Dohoda je zde na místě mezi prodejce x kupujícím. A takovým agitátorům snad jen doporučit, aby zbytečně nevytvářel rétoriku tehdejší doby před listopadem ´89!

Hezký den

Michal Kramář

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments