Na celý měsíce je ode dneška přerušena železniční trať mezi Brnem-hlavním nádražím a Židenicemi. Pro mezinárodní vlaky byla zřízena mimořádná zastávka na nákladním nádraží Brno-dolní, kam cestující přiveze mimořádná autobusová linka, osobní vlaky a rychlíky ve směru na Havlíčkův Brod a Českou Třebovou odjíždějí z Židenic, nebo Králova Pole – k cestě mohou bezplatně využít městskou hromadnou dopravu.

Změna čeká i cestující, kteří přes Brno projížděli bez přestupu v osobních vlacích mezi Tišnovem a Břeclaví, upozorňuje krajské ředitel Českých drah Pavel Karšulín:

„Budou muset přestoupit na linku, která pojede do Modřic, budou pokračovat přes Dolní – bohužel Brno-dolní kapacitně nezvládne zastavování osobních vlaků regionálních, bude opravdu vyhrazeno pouze pro vlaky vyšší kvality – vlakem se tito cestující dostanou do Modřic a tam linka S3 bude pokračovat z Brna-hlavního do Břeclavi normálně ve svých pravidelných jízdních dobách. Takže v Modřicích je čeká přestup z vlaku na vlak.“

Mezinárodní vlaky budou zastavovat na dolním nádraží, které jinak slouží pouze nákladní dopravě. Od budovy hlavního nádraží tam cestující zaveze speciální autobusová linka.

Komplikovanější cestování čeká od zítřka až do 11. srpna také obyvatele jihozápadní části Brna a Modřic. Začínají totiž opravy tramvajové trati v ulici Vídeňská.

Zatímco jižní část Brna a Modřice se musí spolehnout na náhradní autobusy, do Bohunic a Nového Lískovce pojede stejný počet tramvají, jako jindy, i když pouze po Renneské.

„Kapacita náhradní dopravy by měla odpovídat náhradním linkám, a právě proto, že tyto linky jedou ve stejných, nebo násobných intervalech, tak by měly být zajištěny přestupní vazby,“ říká Jan Seitl z brněnského dopravního podniku.

„V těch krátkých špičkových intervalech 3 až 6 minut se nebude sledovat cílená přestupní návaznost čekáním spojů, ale především v dlouhých víkendových a večerních intervalech 15 až 30 minut už budou vozidla čekat i do zpoždění tak, aby byl přestup zajištěn,“ slibuje Seitl.{qrcodegenerator}http://magazin.magzine.cz/index.php/magaziny/doprava/1646-v-brne-odstartovala-jedna-z-nejvetsich-zeleznicnich-vyluk-provozu-vlaky-budou-koncit-v-okrajovych-stanicich-mesta{/qrcodegenerator}

Zároveň pro Vás redakce připraví velký a souhrnný přehled ve vedení městských linek tramvají a autobusů. Velké změny čekají především linkové vedení autobusů a tramvají. Součást Velkého přehledu budou i jízdní řády ke stažení.

{snippet 120}

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments