Co je to vlastně virtuální peněženka? Vysvětleno v obrázku níže. Chci ale touto cestou upozornit, že se neměří každému stejným metrem, proč? Každý suverénní obchod nabízí připsání kreditů ihned po odeslání objednávky. Systém je nastaven tak, že při dalším nákupu lze tuto slevu za kredity uplatnit.

Lepší net-obchody nabízejí i volbu, ať již zmíněnou slevu na další nakup, případně poštovné zdarma ap. možností je opravdu mnoho. Železniční modelářství Tesař si ovšem kredity a jejich připsání vykládá dle svého. Ačkoliv tato funkce není z obchodního zákoníku povinná – jde čistě o aktivitu jednotlivého obchodníka, s kredity může obchodník v tomto směru dosti manipulovat.

Kredity Vám připíšeme do 30 dní

Zvláštností v tomto ojedinělém případě hraje i fakt, že jakmile provedu nákup v hodnotě přesahující 5.000,- Kč nejsou mi kredity připsány vůbec, v jiných net-obchodech vidíte ihned, kolik dostáváte připsáno. A zde je jádro pudla: v případě, že v tomto obchodě pana Tesaře provedete objednávku přesahující třicet a více tisícovek, kredity nevidíte vůbec. Na jedné straně to má být nástroj pro opakované nákupy, na straně druhé, se prodejce bojí velkých nákupů?! Kreditů za nákup v hodnotách přesahující 30.000,- Kč už jde o dosti velké kreditové náročnosti.

Velký nákup, na kredity zapomeňte

Je to malé populistické gesto připomínající to politické. Nicméně, tuto službu využijí asi více zákazníci s nákupy nepřesahujíce 5.000,- Kč. Manipulace s kreditovým kontem je v tomto směru jasným faktorem. Jelikož v Českých zemích je zákazník zvyknutý už na leccos, v tomto zajímavém virtuálním pěněženkovém systému jde o novinku. Lhůta třiceti dní na připsání jasně zavání zásahem ze strany obchodníka vůči „štědrým“ zákazníkům. Veškeré kredity jsou vlastně 5% z veškerého sortimentu, na který lze tyto slevy uplatnit.

A protože kredity jsou zásahem do marží obchodníka, musí velké nákupy limitovat lhůtami. Spočítejte si, kolik dostanete slevu při nákupu za dvacet, třicet nebo čtyřicet tisícovek! Není to zrovna málo, výsledný efekt pro obchodníka v momentě připsání a uplatnění kreditové slevy – je v tomto případě téměř nulového efektu v zisku.

{niftybox background=#FFCC00,textcolor=black,float=right,textalign=justify,border=gold,font=Arial,fontsize=12px}

Nově pro Vás testujeme internetové obchody u nás: Internetové obchody: Západní Čechy Postupně se zaměříme plošně na všechny prodejce. Nejedná se o seriál, jelikož je tato produkce v režii externího blogera, jde o nahodilá vydávání mimo přesné datumy…

{/niftybox}

 

Seriozní obchod má nastaven několik nástrojů pro vazbu svých klientů k opakovaným nákupům, tento systém kreditů funguje automaticky. V případě pana Tesaře, kdy 1 kredit = 1 koruna, si asi nedovedl představit následky ruinování své marže. Uvidíme časem, zda ubere na svých přehnaných nabídkách. Ačkoliv se nejedná o obchod s velkou prodejní silou, kreditové bonusy si ohlídejte. Nemáte na ně ze zákona sice nárok (prodejce je nemusí uznat) v případě velkých objednávek za velké finanční hodnoty si je každopádně ohlídejte. Lhůta 30 dní na připsání – je něco opravdu komického!

Zafunguje zde menší lavinový efekt, při prvním nákupu nedostanete vůbec nic, kredity se sice počítají, ale Vy je nevidíte – pouze prodejce (administrátor e-shopu). Běží lhůta 30 dní, Vy zkoušíte nový nákup (s tím, že máte tzv. hračku, čím více nakoupím, tím více získám), ale ani v tomto případě není nic připsáno. Uběhne lhůta třiceti dní, rázem za své nákupy můžete uplatnit slevu 1.500,- Kč. Pakliže ale při registraci nemáte možnost nahlížet do historie svých objednávek, nemáte ani možnost sledování kreditového konta…

Tento článek nemá někoho špinit, případně kalit vody, jedná se pouze o malichernosti, kterými se obchodníci snaží, někdy až komických aktivit, přilákat řadu potencionálních zákazníků. Proto nezapomeňte, seriozní e-shop připisuje kredity ihned po odeslání objednávky – a stav kreditového konta můžete zpětně kontrolovat !!

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments