Dalším výrobcem, tedy lépe řečeno „manufakturou“, je produkce stromků p.Koláře z obce Pchery u Kladna. Veškerý sortiment je vyráběn zcela a výhradně ruční metodou. Neexistuje zde žádné strojní zařízení, proto každý kus je originál!

Vedle velkých zahraničních výrobců jakými jsou Noch, Woodland Scenic nebo menší domácí firmy Modelscene a Modelová železnice více v článku Výrobci vegetace v Česku: Modelová železnice (1.), má výrobce J. Kolář rozhodně na trhu své místo. Pokud jde o ceny, jsou srovnatelné s cenami již jmenovaných domácích výrobců, ti jsou v některých položkách o něco dražší, ale vysloveně jde o korunové rozdíly. U větších měřítek (Modelscene), se jedná již o desetikoruny – rozdíl tedy více než viditelný. O Modelscene ale někdy v příštích vydání Profilu…

V sortimentu p.Koláře nalezneme převážnou produkci smrků, modřínu a borovic. Jako doplňkový sortiment jsou zde křoviny – keře. V produktech borovic je vyráběno celkem 12 druhů, stejně tak i v produktech modřínů. V sortimentu borovic pouhé 3 druhy a v keřích 6 druhů.

– pouze ukázkové fotografie koruny stromů bez kmene…

– keře

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments