Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že zahajuje 2. srpna své služby na trase Budapešť-Istanbul. Na lince se bude zpočátku létat čtyřikrát týdně a na základě postupného růstu budou lety navýšeny až na každodenní provoz od března 2014.

Istanbul je nejnovějším přírůstkem sítě Wizz Air směřující a expandující na východ, po nedávném uvedení linek z Budapešti do Tel Avivu, Kyjeva, Baku a Dubaje. Nízké ceny letenek rychle zvýší obousměrný cestovní ruch a obchodní cesty mezi Maďarskem a Tureckem. Předpokládá se, že během prvního roku provozu bude přepraveno více než 70 000 cestujících.

Lety na nové trase společnosti Wizz Air na istanbulské letiště Sabiha Gökcen jsou již v prodeji a lze je objednat ihned na wizzair.com. Ceny začínají již na 5990 HUF (520 Kč, jedna cesta, včetně daní).

Zahájení Dny provozu
srpen 2013 po, st, pá, ne
září 2013 po, st, čt, pá, ne
březen 2014 denně

Ve svém projevu na tiskové konferenci v Budapešti Gyorgy Abran, obchodní ředitel společnosti Wizz Air, řekl: „Wizz Air stimuluje maďarskou leteckou dopravu velmi nízkými cenami a expanzí na východ otevřel Maďarsko rychle rostoucím ekonomikám a velkým turistickým destinacím. Istanbul, na spojnici mezi Evropou a Asií, se může stát jednou z nejlépe prodávaných destinací. Zvyšující se popularita Turecka v rámci obchodních i prázdninových cest bude nyní lépe dostupná také jednotlivým cestujícím stejně jako rodinám a obchodníkům.“

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments